Nejúspěšnější byli plavci v kategorii dvanáctiletých. Zde excelovala Anežka Doksanská, která vybojovala čtyři medaile. Získala zlatou na 100 metrů znak, kdy se jí dokonce podařilo časem 1:09,44 překonat oddílový rekord. Dále si doplavala pro dvě stříbrné medaile na 200 metrů znak a 800 metrů volný způsob. Medailovou sadu doplnila bronzovou medailí na 100 metrů volný způsob.

Smolná diskvalifikace za předčasný start na 200 metrů volný způsob ji připravila o další stříbro. Do desítky se podařilo dostat také Kubovi Šarešovi a to na nejdelší kraulové trati, 1500 metrů volný způsob. Ostatní účastnící tohoto mistrovství (Jakub Pospíšil, Vojtěch Rut a Tereza Vlasáková) předvedli výkony na hranici svých osobních rekordů.

Mistrovský titul přivezla z Kopřivnice také třináctiletá Valentýna Studentová, která také přepisovala oddílové rekordní tabulky. Na trati 200 metrů prsa předvedla výkon 2:41,32 a s přehledem zvítězila. V Kopřivnici vedle ní plavali Tereza Jaklová s Michalem Werschallem.

„Michala trápila nervozita a bylo to znát, ale 200 metrů znak zaplaval dobře takticky a vyrovnal si osobák. Terka moc hezky bojovala na 100 etrů motýlek Valče se nepovedla 100 prsa, musí se naučit lépe jí načasovat. Dvoustovku zvládla fantasticky, krásně si pohlídala rychlost a nenechala se připravit o zlato. S jejím výkonem jsem velmi spokojen,“ hodnotil výkony svých svěřenců trenér Jaroslav Jezbera.“

Posledním šampionátem, kterého se plavci TJ Slávie Chomutov zúčastnili, bylo mistrovství čtrnáctiletých. Zde byl ještě před dvěma týdny velkým favoritem na medaili Tomáš Moravec, bohužel se před šampionátem zranil. I se zlomeným prstem na noze však dokázal na 100 metrů prsa doplavat v první desítce. Desátý skončil také Max Dvořák a Zuzana Svobodová, která si vylepšila osobní rekordy na 100 i 200 metrů prsa. Velmi dobré výkony předvedl také Jan Valenta, který se potýkal se zdravotními problémy ale i tak si dokázal vylepšit osobák celkem třikrát.

Trenér Tomáš Baumrt nešetřil na jeho účet slovy chvály: „Honza byl výborný, plaval v ustupující nemoci, o to jsou jeho časy cennější. Také holky plavaly skvěle. Max nás nezklamal, ale bohužel také nepřekvapil. Škoda Tomášova zlomeného prstu, byly tam medailové ambice. Obecně mistrovství hodnotím pozitivně, plavci plavali na hranici svých možností.“

Letošní republikové šampionáty mladých plavců se konaly současně o jednom víkendu. Ročníky 2007 a 2006 jeli až na Moravu do Prostějova – Kopřivnice. Ročník 2005 to měl blíž. Jejich mistrovství se konalo v Mladé Boleslavi.