Kdo se přišel podívat v sobotu na futsalové utkání Baníku Chomutov s Jabloncem v Městské sportovní hale v Chomutově, určitě nelitoval. Nejen vstřelených deset branek, ale i předvedená hra stála za podívanou.

Byl to boj až do konce utkání. Baník mohl rozhodnout v závěru z pokutového kopu za akumulovaný pátý faul Jablonce, ale hostující brankář penaltu chytil a zachránil tak svůj tým od prohry. Zdeněk Kopta neuspěl a tak zápas skončil nerozhodně 5:5.

Přitom duel se vyvíjel lépe pro hosty. První branku vstřelil Řeháček. Neuběhla ani minuta a jablonecký Krejčík přidal druhý gól. A třetí branku přidal Matěj Měčík.

Jirkovský charitativní advent
Jirkovský charitativní advent splní sny o moři i koních. Zaznamenal rekord!

Pak už přišly chvíle Baníku. Nejprve se prosadil Petr Nový a ve stejné minutě vstřelil Patrik Špicar druhou branku. A poločas skončil 3:2 pro hosty.

Do druhého poločasu nastoupili hráči Baníku se snahou vývoj utkání změnit. Na bránu hostí se valil útok za útokem, na což Jablonečtí reagovali častými fauly. Vyrovnání zajistil kapitán Petr Nový. Pak se prosadil Janošík a zajistil Baníku vedení. Chomutovští borci pokračovali ve vítězném tažení. Zdeněk Kopta nahrál Chmelanovi, ten se nemýlil a přidal pátou branku.

Přišlo vyrovnání

Pak ovlivnila utkání vlastní branka Petra Nového, který nešťastným zásahem pomohl hostům ke snížení na rozdíl jednoho gólu. I když Baníkovci měli tlak na bránu soupeře, z ojedinělé akce se podařilo vyrovnat hostům. Nepřesné odehrání z vlastního pokutového území se domácím nevyplatilo, míč získal Řeháček a vyrovnal na 5:5.

Rozhodnout mohl v samotném závěru Zdeněk Kopta, jeho pokutový kop za akumulovaný pátý faul ale hostující brankář vystihl a tak se mužstva rozešla smírně 5:5.

Baník Chomutov je na sedmém místě skupiny Západ, Jablonec zůstal na vedoucí pozici.

Baník Chomutov - GMM Jablonec 5:5 (2:3)

Branky: P. Nový 2, Špicar, Chmelan, Janošík - Řeháček 2, Krejčík, Měčík, P. Nový (vlastní)
Rozhodčí: Kresta, Šmíd. ŽK: 2:1. Diváci: 100

Baník Chomutov: Klíma - Süssmilch, Novák, Minařík, Chmelan, Kopta, P. Janošík, Šlégr, Špicar

L. Kostrhun