Zaplněná kadaňská hala sledovala galapředstavení domácích v první třetině, nakonec se však radovali z výhry hosté a udrželi se na čele tabulky.

V první třetině regionálního derby odolávali chomutovští drtivé převaze skvěle připraveného domácího celku. Kati vynikali skvělým pohybem a nekompromisně trestali chyby soupeře. Výsledek 4:0 po první třetině byl k hráčům FbC 98 ještě velmi milosrdný. Zvrat nastal v polovině duelu, kdy Náther, Pastor a Pačmag snížili třemi brankami na 4:3 během pětasedmdesáti vteřin. V přesilové hře vyrovnával Marek Mimra a obrat dokonal ve třetí části Tomáš Kämpf.

Domácí ještě stihli vyrovnat, avšak lídr tabulky kontroval přesnou střelou Martina Moravy a překvapivým výběhem zpoza branky Petra Nepovíma. Jeho trefa byla zároveň gólem vítězným. Kadaň upravila výsledek až 17 vteřin před koncem na konečných 7:6.

„Úžasná atmosféra," rozplýval se útočník Chomutova Jäschke

V centru druhé formace chomutovského týmu odehrál celý zápas osmnáctiletý Daniel Jäschke. Opora juniorského extraligového týmu se po zápase svěřila: „Atmosféra byla úžasná. Jedna z nejlepších mé florbalové kariéry!"

Chomutovu se podařilo obrátit nepříznivý vývoj v zápase. „V první třetině se nám nezadařilo. Věděli jsme, že Kadaň bude mít velkou motivaci vyhrát před domácími fanoušky, ale i přesto jsme v první třetině zaspali a skončila 0:4 pro Kadaň," ohlíží se za špatným vstupem do zápasu Daniel Jäschke.

Přestávka byla pro chomutovský tým doslova vysvobození. Od druhé třetiny se obraz hry výrazně změnil, vyrovnala se hra a nakonec i skóre. „Byla to naše vůle a bojovnost," vidí hlavní důvod zvratu hráč s číslem 9 a dodává: „I po nevydařené první třetině, jsme se dokázali v šatně vzchopit a zápas otočit. Hlavně jsme chtěli ukázat našim fanouškům, kteří nás přijeli podpořit, že na to máme."

Velkou pomocnou ruku k obratu zápasu podali hráčům výborní fanoušci, kterých do Kadaně dorazilo požehnaně. Celkem utkání sledovalo podle oficiálního zápisu 340 diváků! „Atmosféra byla úžasná. Jedna z nejlepších mé florbalové kariéry. Připomínalo mi to baráž o juniorskou extraligu. Sice jsme hráli na půdě soupeře, ale připadal jsem si jako doma. Proto patří fanouškům veliké DÍKY."

Chomutov nakonec výsledek otočil a zvítězil 7:6. Radost z výhry byla obrovská. „Samozřejmě měl každý z nás velkou radost, že jsme v tom to derby vyhráli. Zápasy mezi Kadaní a Chomutovem jsou vždy vyhecované a my jako hráči nebojujeme jen o tři body, ale také o naší čest," uzavírá Daniel Jäschke své povídání.

Kadaň Chomutov 6:7 (4:0, 0:4, 2:3)

Branky a nahrávky: 8. Solar (Štěrba), 11. Muchna (Procházka), 17. Malý, 17. J.Štěrba, 44. E.Štěrba (Solar), 60. Procházka (J.Odlas) - 28. Náther (Nový), 29. Pastor (Jäschke), 29. Pačmag (Pastor), 37. Mimra (Fokt), 44. Kämpf (Turek), 50. Morava (Kämpf), 53. Nepovím (Náther).

Rozhodčí: Kunz, Štengl.Vyloučení: 3:4. Diváci: 340.

Kadaň: Michalitschke - Solar, Procházka, Limberg, Kičura, Muchna, J.Štěrba, Dolanský, Malý, Žemlička, M.Odlas, E.Štěrba, Zýka, Hanzlíček, J.Odlas, Klešč

Chomutov: Vlček - Dudek, Turek, Pačmag, Novotný, Šarša, Chytrý - Morava, Fokt, Kämpf - Mimra, Jäschke, Pastor - Nepovím, Náther, Nový