„Chtěli jsme hrát žákovskou ligu, oblast by byla pro děvčata málo. Teď to máme ucelené ve všech kategoriích, holky se tak přidaly k ročníkům U14 a U17," vysvětlil trenér Petr Drobný.

POPŘELY NEGATIVNÍ BILANCI S KLATOVY

O postupová dvě místa hrály během víkendu čtyři týmy - domácí Levhartice, Sokol Nusle, BK Klatovy a BC Slaný.

Jako rozhodující se ukázal hned první zápas s Klatovy. V sezoně totiž děvčata s nimi prohrávala, ale v sobotu potřebovala do kvalifikace „vstoupit tou správnou nohou".

V úvodním utkání turnaje nebylo dlouho rozhodnuto! Levhartice vedly, ale do druhé poloviny vstupovaly pouze s osmibodovým náskokem. Ale v posledních dvou čtvrtinách předvedly koncert. Pryč byla nervozita a křečovitost z prvních dvaceti minut, náskok systematicky navyšovaly a nakonec vyhrály jasně 68:33.

„Holky musím za zápas s Klatovy pochválit. Zahrály výborně, bojovaly a ukázaly, že jdou nahoru. V sezoně jsme s Klatovy třikrát prohráli, ale teď jsme je porazili o 35 bodů," byl spokojen s vykročením do turnaje Petr Drobný.

SE SLANÝM ROZHODLA UŽ PRVNÍ ČTVRTINA

Ve druhém utkání se Slaným nebylo co řešit. Skóre první čtvrtiny 23:7 pro Chomutov hovoří za vše. V utkání si zahrál celý tým, který nakonec vyprovodil Slaný z palubovky výsledkem 97:27.

ZA DVĚ MINUTY PŘIŠLY O NÁSKOK

A přišel poslední zápas! Soupeřem byl Sokol Nusle a šlo o souboj dvou neporažených, ale i postupujících týmů. Kdo si myslel, že o nic nejde, krutě se mýlil! Oba týmy bojovaly na doraz a nebyla nouze o tvrdé souboje.

Lepší vstup do zápasu měly Nusle. Dostaly se do vedení 4:0 a při lepším využívání podkošových situací mohlo být pro Chomutovské i hůř.

Pak už nastoupily šelmy! Po prostřídaní stáhly Levhartice náskok, ve zbývajících minutách první čtvrtiny dovolily soupeři pouhé tři body a v nasazení a agresivitě pokračovaly i ve druhé čtvrtině. Vyhrály ji 13:7 a do druhé poloviny šly s osmibodovým náskokem.

Přišel ale začátek třetí čtvrtiny. Co Levhartice těžce budovaly dvacet minut, o to přišly za pouhé dvě minuty. Přišla ztráta koncentrace, několik individuálních chyb a začínalo se od začátku.

„Přestali jsme bránit. Za první poločas jsme dostali 14 bodů a pak za dvě minuty osm. Stává se nám, že na chvilinku, na dvě, tři minutky vypadneme ze zápasu," je si dobře vědom trenér týmu.

A opět začala těžká práce a budování náskoku. Bodík po bodíku! Nakonec se vše povedlo. Ještě do konce třetí čtvrtiny si děvčata vybojovala sedmibodový náskok, se kterým šla do závěru. I když jim v konci zápasu dělala velké problémy pražská Ivana Míšková, vedení už uhájila a vyhrála 54:49.

„Nešlo už o postup, ale oba týmy chtěly vyhrát. Jde i o sebevědomí, Nusle mají velmi dobrý tým," dodal na závěr Petr Drobný.

BK Levhartice Chomutov - BK Klatovy 68:33 (13:7, 29:21, 44:23)

Chomutov: Mešková 18, Baženovová 9, Ceralová 9, Hlavová 8, Jorová 8, Nováková 8, Najmanová 6, Kadlecová 2, Doležalová, Jiravová, Pláničková, Kubíková.

BK Levhartice Chomutov - BC Slaný 97:27 (23:7, 50:14, 75:19)

Chomutov: Hlavová 21, Baženovová 19, Ceralová 17, Mešková 15, Jorová 12, Nováková 9, Doležalová 2, Kubíková 2, Tůmová, Jiravová, Balounová, Najmanová, Müllerová.

BK Levhartice Chomutov - Sokol Nusle 54:49 (10:7, 23:14, 40:33)

Chomutov: Hlavová 12, Ceralová 12, Mešková 8, Jorová 6, Baženovová 5, Nováková 5, Kadlecová 4, Pláničková 2, Doležalová.

Levhartice U15:

Hráčky: Jana Hlavová, Lucie Ceralová, Adéla Mešková, Barbora Jorová, Tereza Baženovová, Valérie Nováková, Valentýna Kadlecová, Anna Pláničková, Kateřina Doležalová, Markéta Najmanová, Dominika Jiravová, Karolína Kubíková, Karla Müllerová, Karolína Tůmová a Tereza Balounová.

Trenéři: Petr Drobný a Jakub Kadlec.