Sluníčko se usmálo na třiaosmdesát startujících, nejrychlejší z nich se zasloužili o pět změn traťových rekordů. Už cílový doběh mladších žáků byl dramatickým soubojem, ve kterém kadaňský karatista Filip Šimána o vteřinu podlehl litvínovskému atletovi Dominiku Černohorskému.
Na oschlé trati se brzy na čele objevil domácí favorit Richard Pleticha, za polovinou však byl v klesání ze Suchého Dolu dostižen karlovarským vytrvalcem Karlem Hellmichem, který tempo vystupňoval až k jasnému vítězství v absolutním traťovém rekordu. To bylo velké překvapení, jednapadesátiletého veterána nikdo netipoval, mladíci holt na jeho vynikající formu nestačili.

Vítěz minulého zimního poháru Jakub Coufal doběhl na třetím místě a nechal za sebou dva kadaňské cyklisty. Šestý doběhl několikanásobný vítěz juniorské kategorie Marián Mundok, která se nyní pyšní příslušností ke skupině pražského trenéra Kerwitzera.

„Velice rychlý závod přinesl i zlepšený průměr všech dosažených časů, ve statistice rád opravím pět rekordů, startovní pole se nejen rozšířilo ale i zkvalitnilo,“ řekl spokojený ředitel seriálu Čeněk Filingr.

Cyklostezkou podél Ohře, 6.8km

Muži: 1. Hellmich ( Triatlet K. Vary) 23:47 –TR, 2. Pleticha (AT Kadaň) 24:15 min, 3. Coufal (AT Kadaň) 25:14, 4. Doležal (Hnízdil team Kadaň) 25:35, 5. Šindelář (DNT Kadaň) 25:48, 6. (1.jun) Mundok ( Kerteam Praha) 25:52, 7. Kohoutek (Team Bike Perštejn) 26:08, 8. Rytych (Exejeans Chomutov) 26:16, 9. Vodrážka (Kadaň) 26:34, 10. (2.jun) Dekastello (AK Most) 26:37.
M50: 2. Westrmaier (SK Kolová) 28:58. Starší žáci: Hnízdil (AK Most) 29:55 -TR.
Ženy: 1. Vildová (Nevix Kadaň) 30:48 – TR, 2. Rejmannová (AK Most) 31:00 – TR, 3. Spoustová (Ondřejov).
M60: 1. Svoboda (DNT Kadaň) 30:56, 2. Otta (Kadaň).

Mladší žáci 1,4 km: 1. Černohorský (AK Litvínov) 6:07 -TR, 2. Šimána F. (Karate Kadaň) 6:08, 3. Kočí (AK Meziboří) 6:19, 4. Mařík (AK Most). (8 startujících)

ZBP Kadaň po 3. závodě

Muži: 1. Rytych 1140 bodů, 2. Doležal 1122, 3. Šindelář 1064 (všichni Kadaň), 4. Karlík (Chomutov) 1021, 5. Janda (Kadaň) 969. M40: Vodrážka 1028. M50: Hyský 582. M60: Svoboda 512 (všichni Kadaň). Junioři: Dekastello 960. Starší žáci: Hnízdil 699. Ženy: Svobodová 562 (všichni Most).

Další díl zimního kadaňského běhání se uskuteční v neděli 22. listopadu, v obvyklých 10.30 hodin se startuje od restaurace Split na silničních 13,5 kilometrů Rašovické lávky, běhu třídy A s trojnásobným bodováním.