Hluboké bahno, které nemusí, nedávná nemoc a tréninkový výpadek – příliš karet pro dobrý výsledek Martiny Mikuláškové nehrálo. Dvacetiletá naděje českého cyklokrosu ale všechny překvapila a výbornou jízdou se probojovala těsně za světovou desítku – skončila jedenáctá.

„Desítka byla opravdu kousíček, ani devátá holka byla nedaleko. Ale nevadí, jedenácté místo je skvělé," radovala se po svém pátém závodě na světovém šampionátu v kariéře mladá lounská cyklokrosařka.

Čtěte také: Mikulášková nahradila Havlíkovou

Po startu mistrovského závodu šla Mikulášková do terénu kolem patnáctého místa. Jenže pak jí spadl řetěz a propadla se na závěr druhé desítky. Ale dvacetiletá Mikulášková zabojovala a už ve druhém kole byla patnáctá a ve třetím dokonce jedenáctá. V posledním kole pak dokonce bojovala o první desítku, dojela ale nakonec právě jedenáctá.

„Chtěla jsem být do patnáctého místa, tohle je ale ještě lepší. Jedenáctka je mé nejlepší umístění na mistrovství světa, jsem moc a moc spokojená," pokračovala po dojezdu Martina Mikulášková. „Jelo se mi dobře, pořád jsem se dostávala více a více dopředu," dodala.

S výkonem Mikuláškové byl spokojen i reprezentační trenér Stanislav Bambula. „Škoda, chyběl kousek na desítku. Martina jela výborně," zhodnotil její pozici nejlepší české závodnice. Mikulášková totiž, stejně jako na mistrovstvá republiky porazila i Pavlu Havlíkovou.