Národní pohár cyklokrosařů zahájil sezonu tam, kde ta minulá domácí skončila, na trati v Lošticích. Martina Mikulášková, loňská celková vítězka a mistryně republiky, neměla v úvodu poháru konkurenci. I když do terénu v Lošticích vyjížděla po startu až z šestého místa a do vedení se dostala „až" ve druhém kole, nakonec vyhrála před Czeczinkarovou s náskokem jedné a půl minuty.
„Nepovedlo se mi na startu nacvaknout, takže jsem do terénu najížděla z šestého místa. Hlavně jsem ale zase neměla ideální letní sezonu. Proto trenér říkal, že to nemám v tom prvním kole zbytečně hrotit. Od druhého jsem už ale jela podle představ," zhodnotila Mikulášková pro server cyklokros.cz úvodní závod v Lošticích.
Mikulášková bude i letos, při neúčasti Havlíkové, hlavní favoritkou poháru.  Šlapat na paty by jí chtěla mladičká Nosková.
I když opět neměla jirkovská cyklokrosařka ideální letní přípravu, když jí znovu několikrát trápila vleklá nemoc, věří Martina Mikulášková, že ztrátu z tréninku dokáže dohnat a opět vítězit. Jedenáctá žena z posledního světového šampionátu by ráda letos, podle svých slov, na světových pohárech a na mistrovství světa dojížděla v první světové desítce.
Druhý díl národního poháru cyklokrosařů se koná v sobotu 4. října v Lounech.
„Martina Mikulášková bude startovat v 11.30 hodin.  Závěr ve 14.00 hodin obstarají svým společným pohárovým závodem muži kategorií elite a do třiadvaceti let,"  zve příznivce cyklokrosu na lounskou trať trenér Stadionu Milan Chrobák.