Prvním závodem (11. dubna) byla časovka jednotlivců, ve které Martina dojela na druhém místě. Na příčku nejvyšší nevystoupala jednak kvůli únavě z trénování vyšších intenzit, ale hlavně díky chybou pořadatele, kdy musela při závodě téměř zastavit, aby nedošlo ke kolizi na křižovatce a ztrátu už poté nebylo možné dohonit.

Hned následující den se zúčastnila silničního závodu, kde už si první pozici s přehledem pohlídala.

V Soběslavi (18. dubna) se poté jelo kritérium, kde Martina opět vyhrála svoji kategorii a navíc i porazila chlapce, kteří startovali jako starší žáci. Další den se jel silniční závod ve Zbraslavi u Brna, kde opět potvrdila svoji formu a zvítězila.

Ve dnech 24. a 25. dubna se zúčastnila Českého poháru na dráze ve stíhacích disciplínách a prosadila se druhým a třetím umístěním i mezi juniorkami. Nezúčastnila se jen hromadného bodovacího závodu, při kterém na dráze hrozí veliké nebezpečí nepříjemného pádu. Její trenér Milan Chrobák raději zvolil zaměření na další závod (26. dubna) v Třebušíně. Na kopcovitém závodě Martina opět nenašla žádnou přemožitelku.

První květnový den se v Praze konalo tradiční kritérium, na kterém Martina i přes pád dojela do cíle jako první, další den pak pokračovala ve vítězném tažení ve Vyškově u Loun.

Tento víkend má Martina Mikulášková na programu etapové závody v Dánsku. Závodní sezonu má prošpikovanou závody téměř každý víkend. „Věřím, že se jí podaří formu nejen udržet, ale ještě i pozvednout,“ říká trenér Chrobák.