Řecko-římský zápas prověřil českou reprezentaci i Chomutovské v litevském Vilniusu

Prvně jmenovaný těsně před odjezdem do Litvy musel odříci účast na evropském šampionátu kvůli zranění, ale Martina Zyklová nakonec barvy Česka hájila.

Zápasnice, která se po roční přestávce vrátila do reprezentačního dresu si poprvé jela vyzkoušet na velký mezinárodní turnaj svou výkonnost, ale i ji potkalo zranění.

Co se přesně stalo před odjezdem do Litvy?

Týden před šampionátem jsme měly v Praze soustředění s Francouzkami. Hned v úterý odpoledne jsme měly souboje a sama jsem si vyhodila žebro. Sice hned zapadlo zpět, ale bolesti už jsem se nezbavila.

Takže Vás to limitovalo v přípravě i na šampionátu?

Nechci se vymlouvat, ale ano. Na žíněnce jsem byla až v den závodů se rozcvičit a hned mi v tom zase přeskočilo, což bohužel znamenalo, že to nebude dobré. První soupeřkou byla Ruska, se kterou bych nejspíše prohrála i zdravá. V pavouku poražených ze kterého se dá ještě dosáhnout na bronz následovaly Španělka a Švédka. Štvalo mě vědomí, že by se z oběma dalo zápasit, a že by byly k poražení, ale díky vyhozenému žebru to bohužel nebyl stoprocentní výkon.

Takže zklamání?

Velké. Poctivě jsem trénovala a pak se stane něco takového. Já vím, že to ke sportu patří, ale na zklamání to neubere.

Co Vás nyní tedy čeká?

Klid. Dva až tři týdny jsem si naordinovala klid od zápasení. Budu pracovat na fyzičce, ale tak aby žebro bylo v co největším klidu. Až to přestane bolet, tak budu trénovat i na žíněnce.