„Šlo o vůbec první oficiální závod ve freestyle pod záštitou České republiky. U nás se moc nejezdí, protože musí foukat silnějí vítr,“ říká úspěšný surfař Karel Bozděch.
Ten byl právě v kategorii freestyle celkově čtvrtý z Čechů, v celkovém pořadí skončil na sedmé příčce.
 
Disciplína freestyle se jezdí vyřazovacím způsobem ve dvojicích, během nichž musí každý surfař předvést co nejvíce triků. „Je to hodně náročné, protože trik, který není proveden na sto procent, se nepočítá, navíc na to máte pouze pět minut. Do single elimination jsem si vylosoval australského profíka Dixona, který jezdí Světový pohár a ten mne hned v první rozjížďce vyřadil,“ přibližuje Bozděch průběh závodu.
Karel Bozděch si poté spravil chuť v double elimination, kdy v prvním závodě porazil Němce Matyze, ve druhém Řeka Bathrelose a ve třetím už nestačil na celkového vítěze Angličana Hurreye.
 
„Letošní větrné podmínky nebyly ideální. Jsem těžší jezdec a preferuji silnější vítr. To se odrazilo i ve vybavení na závod,“ dodává Karel Bozděch.
Ten je jediným regulérním závodníkem z českých vod, protože všichni čeští surfaři co skončili na MČR před ním jsou poloprofesionálové a neustále trénují po celém světě.
„Pro mne je velký úspěch hlavně to sedmé místo v celkovém pořadí. Už kvůli těm povětrnostním podmínkám i tomu, že se okolo závodů motala spousta cizích lidí. Častokrát jsem musel kličkovat mezi surfaři a na rozbité vodě od jiných jezdců hledat příhodné vlny nebo zklidněné plochy pro slidy a skoky.
Celková kvalita závodů ale byla dobrá. Mezinárodní freestyle rozhodčí vše hodnotili jako v závodech Profesionální windsurfingové asociaci,“ uzavírá Karel Bozděch své povídání.