Celá soutěž měla na programu čtyři základní kola, která doplnil přípravný a Vánoční turnaj. V přípravném turnaji se nejvíce dařilo prvoligovému celku Bolavý kolena, 2. a 3. místo si rozdělily celky Knokauti a Ideas. V druhé lize se o vítězství podělily týmy VéKáVé a Briso.


Vánoční turnaj obhájil vítěz z roku 2007 Memorium Johnum, druzí byli Nosohltani a třetí pak Liskance. Tehdy punc dobrého volejbalu daly i tváře Michaeli Volákové z Olympu Praha, či kladenští hráči Bořek Fokrt a Luboš Smrčina.


O následné čtyři celodenní turnaje se starala Jana Žďárská, které samozřejmě patří za obětavost a splnění často nelehkých úkolů poděkování. O zdárný průběh čtrnáctého ročníku se staral i personál sportovní haly na sídlišti Březenecká, kde se odehrály všechny zápasy. A jak celý amatérský podnik dopadl?


V první lize si titul zajistil celek Mudři a Pudři, 2. Kokonauti, 3. CK Vlna, 4. Ideas, 5. For Fun, 6. Vořezpruti, 7. Míšence, 8. Sluníčka. O 9.- 14. místo bohužel nepřišli bojovat Bolavý Kolena, Fopa, Aero odolena piva, Kretonu, Severočeské doly a Mostecká montážní.
Z druhé ligy si zajistily postup mezi amatérskou elitu týmy Hollywood a VéKáVé.

Autor: Ludvík Kostrhun