“Již dubnové mistrovství ČR na dlouhých tratích napovědělo, že se mladí kajakáři z Kamencového jezera na sezonu připravili dobře. Následující dva celostátní klasifikační závody v Račicích na krátkých tratích to potvrdily,“ vrací se k úspěšné polovině sezony trenér Petr Doležal.


Vynikajících výsledků dosáhli žáci Pokorný a Kučerová, kteří získali celkem osm prvenství na tratích 500 metrů. Velmi cenná jsou také umístění dorostenek Bolomské (na 1000m 4x první) a Hrbkové (1x první). Díky těmto úspěchům si všichni jmenovaní vytvořili dobré pozice pro přijetí do SCM, což je vrcholové středisko mládeže.


Svoji první sezonu mezi ženami absolvuje Krauzová, která úspěšně odmaturovala na gymnáziu, byla přijata na vysokou školu a ještě přitom stačila na těchto závodech dvakrát zvítězit.


V soutěži oddílů patří Chomutovu jedenácté místo ze šestatřiceti účastníků, což je velkým úspěchem. Zvlášťě, když konkurenci tvoří tradiční velké oddíly z Prahy (Dukla, USK, Sparta, KVS) a oddíly připravující se na významných řekách (Děčín, Ústí nad Labem, Hradec Králové, Pardubice, Nymburk, Poděbrady, Týn nad Vltavou či Olomouc).


“Tyto úspěchy jsou zúročením náročné zimní přípravy a jarních tréninků na vodě u nás i v zahraničí. K vytvoření těchto podmínek, bez kterých by se v dnešní době nedalo připravovat, byly použity finanční prostředky od MÚ Chomutov. Ty budou použity také na závěrečnou přípravu na MČR na krátkých tratích a na přípravu na nominační závody pro MS v maratonu. Věřím, že mladí kajakáři dosáhnou kvalitních výsledků a budou tak i nadále důstojně reprezentovat naše město,“ dodává trenér Doležal.


Kromě celostátních závodů se chlapci a děvčata zúčastnili i závodů v Nymburce, Praze, Ústí a Chebu, kde patřili k nejlepším. „Společně jsme také vyhráli pohár, udělovaný nejlepšímu okresnímu výběru v kanoistice, v rámci Krajské olympiády mládeže Ústeckého kraje,“ přibližuje další úspěchy Petr Doležal.
V těchto závodech na sebe výrazně upozornili nejmladší závodníci chomutovského oddílu - bratři Nachtigalové, sestry Jarabicovy, Bišický, Štejnar, Fridrych, Doláková a Reiner. Ti zastupovali své kamarády ze specializovné sportovní třídy na 13. základní škole na sídlišti Březenecká a z vodáckého kroužku při DDM Chomutov, kterým se věnují V.a J. Legátovi s B. Doležalovou.


“Velice vydařené závody proběhly na Kamencovém jezeře, kterých se zúčastnilo přes 250 závodníků z celé republiky. Vedoucí zúčastněných oddílů ocenili krásné prostředí areálu jezera a hladký průběh dvoudenního zápolení. Zvláštní poděkování patří vedení firmy Relax a panu Fojtíkovi, za nevšední zájem a následnou všestrannou podporu této akce,“ chválí Petr Doležal partnery a příznivce kanoistiky.


“Velice nás potěšila důvěra vedení magistrátu města Chomutov, které náš oddíl požádalo o reprezentaci Chomutova na prestižní celostátní akci Open H2O, která proběhne 30. srpna v Račicích s cílem propagovat vodní sporty. Dvaadvacet členů našeho oddílu bude startovat na dračí lodi v soutěži měst Ústeckého kraje,“ uzavírá povídání pohledem na nejbližší program trenér SC 80 Petr Doležal.
. . .