Liga mládeže byla završena desátým kolem které se konalo v Ústí nad Labem.
V kategorii přípravek, v níž během sezony boxovalo deset týmů zvítězil VEKIBOX se ziskem 64 bodů. Druhý skončil oddíl SKP Sever Ústí nad Labem (43 b.), třetí pak Barkas Ústí nad Labem (36).


Kategorii kadetů vyhrál VEKIBOX v jedenáctičlenné konkurenci se ziskem 62 bodů. Druhý Linka box Krupka Teplice vyboxoval o šest bodů méně, třetí SKP Sever Ústí nad Labem o osm méně.


Největší odstup od soupeřů si vybojovali junioři VEKIBOXu, kteří měli na prvním místě 58 bodů. Druhý SKP Sever Ústí nad Labem jich měl na svém kontě 36 a třetí BC Baník Most 29, tedy o celou polovinu méně!


“Musím pochválit všechny kluky, i ty, kteří ještě v ringu neboxovali. Ti se ještě připravují a na tréninku dělají sparingpartnery. Velké uznání zaslouží také náš tajemník Libor Kunrát a odchovanec chomutovského boxu a dvojnásobný mistr České republiky Lukáš Urban, který nám po celou sezonu hradil dopravu,“ nešetří slova chvály šéftrenér VEKIBOXu Chomutov Vladimír Šťastný.


Zvítězit ve všech třech kategoriích je opravdu skvělým úspěchem, který nemá v historii boxu obdoby. „Ptal jsem se na to na svazu a ti mi řekli, že za celou historii českého mládežnického boxu se to prý možná někdy podařilo Ústí nad Labem,“ dodává na závěr Vladimír Šťastný.
Sláva chomutovského boxu tak opět nabírá na lesku.