Jde o závody upravených nákladních vozů v terénu. Řidiči musejí nejen zdolávat prudké svahy a nepřevrátit se, ale také se dobře orientovat v terénu, protože projíždějí brankami. „Je to adrenalinový sport, který je o jezdeckém umění, o tom jak překonat zdánlivě nepřekonatelné,“ naznačuje promo mamager akce Karel Fiala.


Víkendový závod je třetím ze série Mistrovství ČR. Přihlásilo se do něj padesát posádek. Trucky na trať vyjedou v sobotu v 10 hodin a v neděli o hodinu dřív. Doplněním zajímavých zážitků je také možnost proletět se vrtulníkem.


Součástí programu je také sobotní hudební Rafanda Fest 2009, který proběhne v areálu Na Rafandě rovněž v Krásné Lípě. Hrát se začne už v půl třetí, hlavní hvězdy ale nastoupí na poidum až v pět. Nejdřív to budou Tři sestry s frontmenem Lou Fanánkem, pak Dalibor Janda, Kabát Revival a nakonec Laura a její tygři.


O přestávkách je připravený doprovodný program, například se bude soutěžit o deset zájezdů, každý v hodnotě dvaceti tisíc korun.


Organizátoři dokonce pro lidi z Chomutovska připravili autobusovou kyvadlovou dopravu. Nahoru vyjíždí autobus od 14 do 17 každou celou hodinu od chomutovského zimního stadionu. Zpátky pak bude návštěvníky festivalu odvážet ve 21.30, 22.00 a ve 22.30 hodin.