O cenné kovy se konalo celkem pět závodníků kadaňského oddílu. Kromě již zkušených Nikoly Herejkové, Michala Štingla a Sandry Klanerové se turnaje zúčastnil také Michal Juráček a David Ferencz, pro které to byl teprve druhý turnaj v jejich kariéře.


„Před výjezdem na turnaj jsme tajně věřili alespoň ve dva cenné kovy jakékoliv barvy. Nakonec se nám podařilo získat kompletní medailovou sbírku a další titul Mistra republiky. Velkou zásluhu na tom má také trenér boxu Martin Novotný, pod jehož vedením naši borci zdokonalují své boxerské techniky,“ neskrývá nadšení trenér a šéf Kosagymu Jan Jansa.


Mistrem České republiky se stal v kategorii mladších žáků do 40 kilogramů Michal Štingl. „Zápas od zápasu se zlepšoval, finálový zápas byl hotový kafemlejnek,“ usmívá se Jan Jansa. Mladý Štingl jednoznačně porazil všechny své soupeře a mistrovský titul mu tak patří naprosto zaslouženě.


Dalšího skvělého výsledku, v podobě stříbrné medaile získal v kategorii starších žáků do 50 kg Michal Juráček. „Takový výsledek jsme nečekali ani ve snu. Michal bojoval jako lev a právem mu druhé místo patří. Přemohl ho pouze ve finálovém duelu klatovský Martínek,“ dodává Jansa.


Do třetice kadaňský kickbox skvěle reprezentovala i Nikola Herejková (mladší žákyně, do 35kg), která po přechodu do vyšší váhové kategorie musí bojovat s novým soupeřkami. Porazila ji pouze v boji o postup do finále pozdější vítězka Zetková. V následném souboji o bronz už Nikola neponechala nic náhodě a zaslouženě vyhrála.


Skvěle zabojovala také Sandra Klanerová (juniorky, nad 55 kg). V eliminacích dokonce dokázala porazit o čtrnáct kilo těžší soupeřku! Následný los ji přiřadil zkušenou reprezentantku Zofovou, se kterou prohrála těsně 1:2 na body. Pozdější boj o třetí místo Sandra prohrála po tvrdém a vyrovnaném s aktuální mistryní světa v semicontactu, Šindlerovou. Vybojovala tak hezké čtvrté místo.


Další z kadaňských závodníků, David Ferencz (starší žáci, nad 50kg), vypadl již v eliminacích, ale předvedl skvělý zápas, který měl plně pod kontrolou a soupeře k ničemu nepustil. Doplatil ale na to, že byl několikrát napomínán za příliš tvrdé techniky a následné mínusové body ho připravily o vítězství.


„Celý turnaj hodnotíme více než kladně. Před námi je nyní poslední turnaj letošní sezony a to tradiční Vánoční turnaj, který se koná v polovině prosince v Mostě. Poté přijde čas vyhodnocení celé soutěžní sezony, ale již nyní mohu říci, že jsme výrazně překročili naše cíle,“ chválí své svěřence Jan Jansa a uzavírá: „Za dosavadní podporu děkujeme našim partnerům. Jsme rádi, že nám umožňují účastnit se takovýchto důležitých soutěží a reprezentovat náš region. Jsou to hlavně město Kadaň, Severočeské doly, Petrom stavby, Bauvant a Elektrozdvih.“