V úvodním zápase se Beavers příliš nedařilo a vicemistrům z pražského Spectra po několika chybách podlehli 2:7. Další zápasy, s pražským Radotínem a moravskými Kunovicemi, už ale zvládli s přehledem a vyhráli shodně 8:1.

První májový víkend do Chomutova přijeli softbalisté Slavie VŠ Plzeň a Tempa Praha. Proti Plzeňákům neměli Beavers zrovna dobrý vstup do utkání a po pár chybách ve druhé směně prohrávali 0:4. Vypadalo to na veliké překvapení, obzvlášť, když se tento stav až do páté směny nezměnil. Poté se ale projevila zkušenost chomutovského týmu, který nejen homerunem Mikulce srovnal, ale následně soupeři nadělil dalších šest bodů a nakonec vyhrál 10:5!

Plzeň poté ve svém druhém zápase porazila pražské Tempo 2:1 a po tomto střetnutí nastoupilo Tempo proti domácím Beavers. Hrálo se zajímavé a vyrovnané utkání, ve kterém se pověstné štěstí klonilo na obě strany. Nakonec ale zůstalo více nakloněno Tempu, které vyhrálo 3:2.

Po domácí sobotě jeli chomutovští softbalisté do Prahy, kde je čekaly dva zápasy ve sportovním areálu Kotlářka v Praze Dejvicích. V obou zápasech byli úspěšní. Nejprve porazili domácí Kotlářku 2:0, s týmem Eagles Praha Krč zvítězili 3:1.

Softbalová extraliga 2009 je teprve na svém začátku. Po dlouhé základní části bude pro nejlepší týmy následovat závěrečné play off, chomutovští Beavers ještě bude v srpnu čekat obhajoba evropského prvenství na Poháru mistrů evropských zemí v Itálii.