“Když v září 2004 končil desátý ročník, tak jsem byl přesvědčený, že je to poslední veliký žákovský turnaj, na jehož organizaci jsem se podílel. Jak je vidět, mýlil jsem se a po čtyřech letech jej pořádáme opět,“ říká Josef Griml, ředitel turnaje a předseda Školního sportovního klubu.


Turnaj probíhal po tři dny, škola v Heyrovského ulici nabídla softbalovým mladíkům veškeré potřebné zázemí - šatny, sprchy, stravování i prostory pro odpočinek. Ze školy to měli pár metrů do sportovního areálu, kde chomutovští softbalisté připravili dvě hřiště. Třetí, na kterém se turnaj hrál, bylo v Mostě, domově Painbusters.


Do Chomutova se sjela skutečně republiková mladá softbalová špička - osm mužstev z první ligy kadetů (kompletní ligová účast), šest mužstev z druhé ligy kadetů a pět z první žákovské ligy.


Hrálo se nonstop na všech hřištích, kyvadlová doprava mezi Chomutovem a Mostem přepravovala hráče k jejich zápasům. Pozornost byla upřena také na turnajové ceny, které byly zajímavé. Vedle putovního poháru ředitele 12. ZŠ Chomutov to byl pohár generálního ředitele Severočeských dolů a pohár Školního sportovního klubu při 12. ZŠ. Připravny byly také další ceny, kterými bylo hlavně softbalové vybavení.


“Putovní pohár přivezl zpět trenér pražského Spectra, které turnaj vyhrálo v roce 2004. O tom, kdo jej získá letos, se hodně dlouho nevědělo. Nakonec se podařilo to, že úplně poslední utkání turnaje první ligy kadetů i žákovské ligy byla současně vyvrcholením, bojem o první a druhé místo. Lépe už finále ani naplánovat nešlo,“ dodává Josef Griml.


V kategorii kadetů se utkali hráči týmu Černé piraně Karlovy Vary se Spectrem Praha, v žákovské lize pak domácí Beavers Chomutov proti Hrochům z Havlíčkova Brodu. Putovní pohár si nakonec odvezli kadeti Spectra, kteří Černé piraně porazili těsně 4:3. Pražští softbalisté tak prošli celým turnajem bez jediné porážky, bod ztratili pouze za remízu 2:2 s Chomutovem.


Výsledky


1. liga kadetů: 1. Spectrum Praha (Putovní pohár ředitele 12. ZŠ Chomutov), 2. Černé piraně Karlovy Vary, 3. ZŠ J. Wericha Praha, 4. SC 80 Beavers Chomutov, 5. Klackaři Kostelec nad Ohří, 6. Žraloci Ledenice, 7. Hroši Havlíčkův Brod, 8. Medvědi Chotěboř.


2. liga kadetů: 1. Slavia VŠ Plzeň (Pohár generálního ředitele Severočeských dolů), 2. Painbusters Most, 3. Hladoví hroši Sezimovo Ústí, 4. Snails Kunovice, 5. Pegas Sedlčany, 6. Hroši Havlíčkův Brod B.


1. liga žáků: 1. Žáci Havlíčkův Brod (Pohár ŠSK při 12. ZŠ), 2. SC 80 Beavers Chomutov, 3. Černé piraně Karlovy Vary, 4. Spectrum Praha, 5. Painbusters Most.


“Byl to opravdu softbalový maraton, který unvail skutečně všechny. Únava byla vidět na hráčích, organizátorech i rozhodčích. Od 23. do 25. května se v Chomutově koná mistrovství ČR kadetů a tak většina mužstev k nám přijede znovu,“ uzavírá Josef Griml.
Jeho slova jsou současně pozvánkou pro milovníky softbalu, aby přišli do areálu SC 80 Bevars Chomutov zafandit a seznámit se s tímto sportem a prožít s ním hezké chvíle.