Dosavadní stav play off svědčil o tom, že ve finále není výrazného favorita. Přesto ale odhodlání celého mužstva bylo veliké.
Po vítězství 1:0 nad soupeřem v Praze BEAVERS potom doma prohráli 1:3 a stav finále byl nerozhodný 1:1
V sestavě týmu chyběl tentokrát Roman Matuška, který působí v Holandsku, ale jinak nastoupili chomutovští softbalisté v nejsilnější sestavě a s velkoutouhou po vítězství. První dvě směny se oba soupeři perfektně soustředili na svoji obranu a tak na začátku třetí směnybyl na světelné tabuli stav 0:0 Všechno nasvědčovalo tomu, že to bude opět náročné utkání a komu se povede skorovat, ten odejde jako vítěz.
Ale od počátku 3.směny se začaly dít věci… Chomutovští BEAVERS přešli razantně do útoku anež stačil soupeř jejich útoku zabránit vedli BEAVERS 4:0 a zdálo se, že utkání bude probíhat plně v jejich režii. Nikdo v tu chvíli netušil, jak se všechno zdramatizuje hned v dohrávce 3. směny, když hráči SPECTRA naplnili všechny mety a David Mertl odpálil homerun. Rázem se stav srovnal na 4:4 a všechno začalo znovu. Najednou začal pražský tým mít v útoku více štěstí a chomutovští se jen bránili. SPECTRUM šlo do vedení a naši softbalisté jejich náskok vyrovnali postupně na 6:6 až v 6. směně a všechno nasvědčovalo tomu, že tento nerozhodný výsledek budou oba týmy bránit a bude se o vítězi rozhodovat až v tiebreaku. Jako blesk z čistého nebe přišel v 7. směně homerun chomutovského pálkaře Václava Svobody, který se ideálně trefil do nadhozu a poslal míček daleko za plot. S konečným vítězstvím a s výsledkem 7:6 se chomutovští hráči loučili s objektivním a početným pražskýmpublikem, které utkání vytvořilo pěknou atmosféru.Však také třetí finálové utkání patřilo do kategorie utkání, která se tak často nevidí. Utkání plné zvratů a dramatických situací.
BEAVERS po sobotním vítězství vedou v serii 2:1 a v nedělním utkání v Chomutově mají možnost triumf završit třetím vítězstvím a titul Mistr ČR a pohár vítěze letošní ligy takpřevzít na své domácí půdě.