Na závody dorazila i první dáma aktuálního světového žebříčku, Claudia Wittman z Německa, ale české závodnice se nemínily vzdát a po prvním kole byl mezi první Procházkovou, druhou Kuděláskovou a třetí Wittman rozdíl pouhých pěti setin. Hodnotil se lepší čas ze dvou kol. Nejprve se do vedení vyšvihla v té době čtvrtá Musilová, Wittman se také zlepšila, ale na Musilovou to nestačilo. Kudělásková se nezlepšila a zůstala na nevděčné čtvrté příčce. Jako poslední na startu vyjela Barbora Procházková a výbornou jízdou zajela nejlepší čas dne a získala tak titul mistryně ČR!


Pořadí: 1. Procházková (LK Jirkov) 26:58, 2. Musilová (Helia team) 26:70, 3. Wittman (Německo) 26.93.


Jelo se i v ostatních věkových kategoriích. Mistry České republiky se stali Richard Kudělásek (muži, Helia team), Klára Pospíšilová (přípravka, Harrachov), Martin Hrabák (přípravka, Písek), Martina Šulcová (předžáci, Harrachov), David Syrotiuk (předžáci, Turnov), Tereza Žáková (mladší žáci, Brno), Vít Linhart (mladší žáci, Litvínov), Pavlína Procházková (starší žáci, Jirkov) a Miroslav Janda (starší žáci, Brno). Kromě mistrů si obdiv za odhodlanost vysloužil i nejmladší účastník, Lukáš Pospíšil (r. ´03) z Jirkova.


Následující den se jel poslední závod celoročního seriálu CILA cup 2008. Závod žen opět vyhrála suverénní Procházková, která zajela nejlepší čas v obou kolech. Mezi muži vyhrál Kudělásek. Po závodech došlo k vyhlášení, Poháru starosty města Kralupy pro nejlepší závodníky. Mezi ženami tuto cennou trofej zaslouženě získala Bára Procházková, z mužů Richard Kudělásek.