V této konkurenci se prosadili i chomutovští plavci – ženy zvítězily před Teplicemi a Jabloncem nad Nisou, muži obsadili třetí místo za Ústím nad Labem a Teplicemi.
U žen byla největší oporou Baumrtová, která zvítězila ve všech svých startech a získala také největší počet bodů za své výkony.
Dále se ve velice dobrém světle představila Lencová, která si hned v úvodu sezóny vytvořila nejlepší osobní výkony na tratích 100 m prsa a 50 m volný způsob.


Podobně se zadařilo Matuščinové, ale i ostatní děvčata se výrazně přiblížila ke svým nejlepším výkonům – Gärtnerová, Hahnová, Paseková, Böh– mová.
U mužů se nejvíce prosadil Jezbera, který zaplaval nejhodnotnější bodový výkon na 50 m volný způsob. Uspěl i Veverka, osobní rekordy si zaplaval Baumrt na 100 m znak a na 400, 1500 m volným způsobem. Nezklamali ani Vopička, Lenc, Trousil a Kruliš.
„Věříme, že sezóna, která bude hodně dlouhá a nahuštěná spoustou závodů díky tomu, že rok 2008 je rokem olympijským, bude pro nás úspěšná,“ říká chomutovský plavecký trenér Jaroslav Jezbera.