Chomutovskou Slavii reprezentovala pětice plavců – Simona Baumrtová, Ondřej Trousil, Alexandr Lajtner, Alice Lencová a Martin Lenc.


Nejúspěšnější byla podle očekávání Simona Baumrtová, která startovala v kategorii juniorek ´90-´91 a získala celkem pět medailí. Z toho tři zlaté v disciplínách 50, 100 a 200 metrů znak, v nich v současné době nemá v celé republice konkurenci. Dále pak získala stříbro za 200m polohový závod a bronz za 200m kraul. Obsadila i čtvrtou příčku na 50m kraul.


“Simona v Ústí dokázala, že je na úvod sezony dobře připravena,“ pochválil svůj největší klenot chomutovský trenér Jaroslav Jezbera.


V kategorii juniorů ročníku ´92-´93 získal bronz na 200m prsa Ondřej Trousil. „Ondra zaplaval vynikající závod a ukázal, že je velký bojovník. Medaile mu náleží poprávu,“ dodal Jezbera.


Další účasti ve finále měl Alexandr Lajtner, na 400m kraul skončil pátý a na 200m kraul osmý. Alice Lencová získala ve finále na 50m prsa šesté místo. Martin Lenc se svými výsledky skončil ve druhé desítce startovního pole a to samé i v ostatních disciplínách, na kterých startovali i ostatní chomutovští plavci.


“Výsledky z tohoto šampionátu jsou pro naše plavce dobrým vstupem do mistrovských soutěží a věříme, že se bude dařit i nadále. Další velkou akcí je na přelomu února a března mistrovství České republiky dospělých v Pardubicích,“ poznamenal na závěr chomutovský kouč Jezbera.