Na těchto závodech startovalo velice kvalitní zastoupení plavců jak z České republiky, tak hlavně reprezentace Slovinska, Maďarska, Chorvatska i oddíly ze Slovenska.


Největší hvězdou byla Sara Isakovič ze Slovinska, medailista z evropských šampionátů a finalistka loňského mistrovství světa.


Z oddílu chomutovské Slavie se budějovických závodů zúčastnili S. Baumrtová, M. Gärtnerová, J. Jezbera, A. Lajtner a M. Lenc.


Nejúspěšnější plavkyní podle očekávání byla Simona Baumrtová, která vyhrála trať 200 metrů znak. „Na tento závod se Simona soustředila nejvíce a vyplatilo se, protože na této trati zaplavala limit, který ji umožní zúčastnit se juniorského mistrovství světa. To se bude v polovině července konat v mexickém Monterrey. To je velkým úspěchem jak Simony, tak i všech ostatních trenérů a činovníků Slavie Chomutov,“ pochválil svou svěřenkyni chomutovský trenér Jaroslav Jezbera.


Simona tak navázala na další vrchol, protože tím dosavadním byla účast na mistrovství Evropy v loňském roce, kde se probojovala do finále na 200 metrů znak a skončila sedmá.


“Na tento výsledek bychom chtěli navázat i na tomto světovém šampionátu a to účastí ve finále,“ dodal trenér.


V ostatních závodech Simona Baumrtová zaplavala svůj nejlepší osobní výkon na 400 metrů polohový závod a skončila na čtvrté příčce.


Z dalších chomutovských plavců se všem dařilo a vždy tak, že v nějakém závodě vylepšili svá osobní maxima. Na stupně vítězů jim to ale bohužel nestačilo.