“Jsou to velmi kvalitní závody, jeli jsme obhajovat třetí místo v družstvech z minulého roku. Dopředu jsme věděli, že obhajoba nebude jednoduchá, onemocnění totiž pořádně pročesalo řady našich borců. Do Litoměřic kvůli tomu nakonec odjelo jen pět děvčat a patnáct chlapců,“ řekl chomutovský trenér Zdeněk Slabihoud.


Samotné závody ale potvrdily sílu chomutovského plavání. Na stupních vítězů v jednotlivých kategoriích se to barvami Slavie jen hemžilo: Tomáš Franta - pět startů a pět vítězství, Štěpánka Šilhanová - pět startů, dvakrát vítězná a třikrát druhá, Jakub Volf - čtyři starty, jednou první, jednou druhý a dvakrát třetí, Ondřej Slabihoud - čtyři starty, první a druhé místo. Ve starších ročnících získával důležité body Ondřej Baumrt (jednou třetí), Aleš Brožík (jednou druhý) a Barbora Matuščinová.


“Vesměs všichni závodníci si zaplavali svá maxima, osobní rekordy. Podařilo se také změnit jeden letitý oddílový rekord, který před devíti lety vytvořil David Hennlich. Novým rekordmanem v disciplíně 200 metrů znak je Ondřej Slabihoud s časem 3 minuty, 16 vteřin a 28 setin. Dosavadní rekord tak vylepšil o 2.52 vteřiny,“ dodal trenér Slabihoud.


Chomutovské Slavii se nakonec podařilo třetí místo obhájit, k druhému stupínku chyběl jediný bod!
Soutěž družstev: 1. Kladno 138 bodů, 2. Teplice 97, 3. Chomutov 96, 4. Mladá Boleslav 82, 5. Tábor 70.
“Vstup do sezony se podařil. Věříme, že i následující závody nám přinesou úspěchy,“ uzavírá Zdeněk Slabihoud.