To je jen několik závodů v posledních několika listopadových a prosincových dnech.


Školní sportovní klub při 12. ZŠ Chomutov pod patronací své základní školy první ročník soutěže ve skoku vysokém Mikulášská laťka 2008 a do soutěže se přihlásilo úctyhodných 65 žáků ve čtyřech věkových kategoriích. Soutěže se zúčastnili skokani ze ZŠ v Nerudově ulici a ulici Budovatelů v Jirkově, ze ZŠ na Březenecké a ZŠ v Heyrovského ulici a přijeli i žáci ze ZŠ v Krátké ulici a Školní ulici v Klášterci nad Ohří.


Ze školní tělocvičny se rázem stala skokanská hala a celá atmosféra byla poznamenána blížícími se Vánocemi. Žáci, kteří zajišťovali organizaci závodů ozdobili stromeček, přinesli tradiční vánoční cukroví, hrála hudba a medaile, diplomy, poháry a věcné ceny předával nejúspěšnějším Mikuláš. Po celé dopoledne vládla ve školní tělocvičně příjemná nálada.


Organizátoři tuto soutěž pořádali poprvé, ale určitě ne naposledy. A tak se můžeme těšit na to, že se skok vysoký stane v ZŠ v Heyrovského ulici dalším z tradičních sportovních svátků.


Nejúspěšnější skokanka a skokan si kromě cen pro vítěze odnesli ještě pěknou cenu - byli to Lucie Moravcová ze ZŠ Jirkov Nerudova ulice a Karel Sádrik ze ZŠ Klášterec Školní ulice.