Soutěžilo se v disciplínách lightcontact (pouze junioři a senioři), semicontact a poprvé i fullcontact. Na tento prestižní turnaj se sjelo přes 1400 závodníků z 21 evropských zemí plus závodníci z Ameriky, Kanady a Egypta.

„Náš cíl byl jasný. Stejně jako loni nasbírat co nejvíce zkušeností v porovnání se závodníky z celého světa,“ říká Jan Jansa, šéf Kosagymu Kadaň.

Nikola Herejková ve své váze do 32 kg neprošla hned v prvním zápase přes Priscillu Van Rooy z Belgie, které podlehla na body těsně 6:7. Ve vyšší váze (do 37 kg) byla v eliminacích nad její síly Petra Loncar z Chorvatska (2:8).

Michal Štingl těsně před závody dobíral antibiotika a to se projevilo na jeho výkonech. V eliminacích nestačil ve své váze do 42 kg na Chorvata Roko šare a ve váze do 47 kg na závodníka z Rumunska.

Lépe si vedla Iveta Kosová, která až zápasila až před jedenáctou hodinou večer, dokázala se v semicontactu probojovat až do bojů o finále. Tam podlehla italské Saře Vianello na body a brala tak cennou bronzovou medaili.

Nejlepšíhl výsledku dosáhl junior David Ferencz (do 74 kg), který závodil v lightcontactu. V eliminacích si poradil s Rumunem Alexandru Lungem, kterého knokautoval hned v prvním kole. V dalším zápase přešel těsným výsledkem 2:1 přes zkušeného Simona Barbiereho z Itálie až do finále. V něm podlehl na body Tihomiru Vranjičovi z Chorvatska na body a bral tak cenné stříbro pro kadaňské barvy.

„Všichni naši závodníci předvedli opět skvělé výkony a příkladně na tomto prestižním zahraničním turnaji reprezentovali náš region,“ chválí Jan Jansa své svěřence a k dalšímu programu dodává: „Nyní máme měsíc pauzu do dalšího turnaje Wako pro, který se bude konat 16. května v Praze. Týden na to nás v Německu čeká Battle of Munich, tam si dáváme naděje získat podobnou sbírku cenných kovů jako v minulém roce. A nakonec o dva týdny dále nás čeká vrchol letošní sezony a to Světový pohár Wako world cup 2009 v italském Rimini.“