“Po úspěchu na českém Národním poháru, který se konal týden před tím a ze kterého jsme dovezli celkem jedenáct cenných kovů, jsme do Německa odjížděli s vyhlídkami na další skvělé výkony a případně i medailová umístění,“ říká trenér a šéf Kosagymu Jan Jansa.


Turnaj German open byl v pořadí již druhým zahraničním (po rakouském Austrian classics) nominačním turnajem do státní reprezentace. Proto se ho kromě českého reprezentačního výběru zúčastnila i celá řada českých týmů.


Kadaňský oddíl reprezentovali Nikola Herejková, Michal Štingl, Hana Soukupová, Aneta Tošnerová, Iveta Kosová, Jiří Černý a klášterecká Sandra Klanerová.


V kategorii dívek do šestnácti let si nejlépe vedla Nikola Herejková (do 135 cm), která vybojovala skvělé třetí místo v semikontaktu. Stejné umístění vybojovala v semikontaktu i Iveta Kosová (do 65 kg) v ženské kategorii. A do třetice třetí místo získal v semicontactu mužů Jiří Černý (nad 94 kg).


Ostatní kadaňští závodníci bohužel neprošli eliminacemi. Štingl vypadl s pozdějším stříbrným medailistou Schonmannem (Německo), Tošnerová se stříbrnou medailistkou Wafflerovou (Německo), Soukupová s Maesovou (Belgie) a Klanerová vypadla v lightcontactu s pozdější vítězkou Kemperovou (Německo).


“Všichni naši závodníci skvěle reprezentovali náš region a dokázali, že se umí prosadit i na mezinárodní úrovni. Nyní nás čeká český Národní pohár seniorů, který se koná tento víkend v Klatovech, na začátku května pojedeme do Vysokého Míta na turnaj Falcon cup,“ dodává Jiří Jansa a závěrem děkuje: „Chtěl bych poděkovat našim partnerům, kterými jsou město Kadaň, Severočeské doly a Elektrozdvih. Bez jejich podpory by naše účast na takto prestižních turnajích nebyla možná.“