K udržení musely klášterecké házenkářky oba zápasy vyhrát a pak ještě čekat na zaváhání dalších týmů bojujících o zachování ligové příslušnosti.
SKNH Klášterec nad Ohří - Sokol Rokytnice 14:17 (4:9).
Klášterec: Zahradníková, Chvátalová - Vlachová, Němečková, Šimková, Kováčová - Myslíková 8 gólů, Sochorová 2, Suková 2, Houšková 1, Lhotská 1, Kanická.
Do tohoto zápasu vstoupily domácí hráčky s jedinou myšlenkou, kterou byla bezpodmínečná výhra. Úvod zápasu byl ale opět poznamenán střeleckou mizérií, které využily soupeřky k vypracování tříbrankového vedení. A to si i přes zlepšení domácího týmu Rokytnice udržela až do konce utkání.
Prohra 14:17 tak znamenala po ročním působení v nejvyšší soutěži návrat do nekvalitního oblastního přeboru.
SKNH Klášterec nad Ohří - SK Studénka 15:17 (5:6).
Klášterec: Zahradníková, Chvátalová - Šimková, Vlachová, Němečková, Uszáková - Sochorová 4, Černá 4, Myslíková 4, Houšková 2, Kanická 1, Lhotská.
Domácím už nešlo o nic, Studénka na dálku soupeřila o udržení se Žatcem. V první půli si ale Klášterečandy vytvořily tříbrankové vedení, ale o to přišly v závěru poločasu, kdy Studénka využila hluché střelecké místo domácích a otočila.
Ve druhé půli hráčky Studénky reagovaly na zprávu o vedení Žatce v Krčíně ještě větším nasazením a praly se o vítězství. Dlouho bylo skóre nerozhodné, ale ke konci přece jen větší vůlí a nasazením Studénka zvítězila o dvě branky.