Že se jednalo o prestižní a kvalitně obsazený závod svědčí i skutečnost, že se této soutěže zúčastnilo na 550 závodníků ze sedmnácti států Evropy, USA i Asie.


Za žáky Karate sport klubu byli nominováni Roman Kubeš a Petr Červenka. Oba dva již v minulosti osvědčili své závodní kvality, jak na Velkých cenách, tak i zahraničních závodech. Na těchto závodech v kataegorii Kata (stínový boj) ale na své soupeře nestačili a již v druhém kole vypadli.


Obdobný průběh byl pro Petra Červenku i v kategorii Kumite (ostrý zápas). I když postoupil ze základního kola, tak již v kole druhém ho vyřadil zahraniční soupeř.


U Romana Kubeše se situace ale vyvíjela podstatně lépe. Postupně se probojoval až do semifinále, kde se utkal s belgickým soupeřem. V základním čase ani jeden nebodoval a tak se prodlužovalo. I když se oba závodníci snažili toho druhého zasáhnout v nastaveném čase, nikomu se to nepodařilo. Proto se přistoupilo podle pravidel k rozhodnutí na „hantei“ (rozhodčí posuzovali převahu závodníků i když nedošlo k bodování). A tu naštěstí získal pro svojí bojovou aktivitu jednomyslně Roman Kubeš. Ve finále se proto utkal s ústeckým závodníkem. Ten mu v průběhu boje, zasadil během krátké chvíle několik bodovacích zásahů a vyhrál. I přesto druhé místo na takové soutěži bylo pro Romana Kubeše vynikající umístnění, které mu zajišťuje účast na Mistrovství České Republiky mládeže v Hodoníně.


„To, že se závodní tým Karate sport klubu zúčastňuje velkých soutěží je bezesporu zásluhou i subjektů, kteří finančně klub podporují. Jsou to Město Jirkov, Severočeské doly, TBG Severozápadní Čechy a Podnik služeb Jirkov. V současné době probíhá nábor zájemců do našeho klubu a to v úterý a čtvrtek od sedmnácti hodin na 1. základní škole Budovatelů v Jirkově,“ říká Petr Blaščák, šéf oddílu Karate sport klub Chomutov a Jirkov.