Maratonský závod vyžaduje nejen vytrvalostní schopnosti, ale také určitou dávku zkušenosti, protože v průběhu závodu jsou všichni závodníci povinni vystoupit na břeh a i s lodí co nejrychleji uběhnout zhruba 150 metrů, pak opět nastoupit a pokračovat v jízdě. Toto si Marcela musela během svého závodu zopakovat pětkrát!


Krauzová se postavila na start téměř čtyřiadvaceti kilometrového závodu s chutí a odhodláním a po téměř dvouhodinovém souboji s maďarskou reprezentantkou se jí podařilo vyhrát a získat tak titul Mistryně Evropy pro rok 2007!


Tento výsledek je obrovským úspěchem nejen pro Chomutov, ale i celou Českou republiku, protože Maďarsko je právem považováno za světovou kanoistickou velmoc a to obzvlášť v ženské kategorii. A Marcele se podařilo porazit obě nasazené Maďarky!
“Tenhle závod mi vyšel se vším všudy. Organizátoři nám totiž zkrátili okruhy, proto bylo místo klasických tří kol pět. Tím se zvýšil i počet přeběhů, což mi vyhovovalo,“ říká spokojená kanoistka Marcela Krauzová a k samotnému průběhu závodu dodává: „Start se mi povedl, hned jsem jela na špičce spolu s Maďarkami. Tak to bylo až do prvního přeběhu, kde jsme té pomalejší utekly. Tím jsem ale ještěš neměla vyhráno, protože jsem se obávala, že na ni bude její kolegyně čekat, aby na mne byly dvě a mohly společně taktizovat.“
Takhle to ale naštěstí pro chomutovskou závodnici nedopadlo a zbytek závodu jely ve dvojici, což je pro kanoisty vždy lepší, protože se minimalizuje nebezpečí kolize.


“O mém vítězství nakonec rozhodl až poslední pátý přeběh. Maďarce se mi podařilo utéct a získat si rozhodující náskok, který jsem pak už těch sedm set metrů musela do cíle udržet zuby nehty. No a to se podařilo,“ přibližuje Marcela Krauzová rozhodující chvíle závodu. Chomutovský oddíl na ní může být za tento úspěch právem hodně hrdý!