O postup bojovala družstva SKJ Č. Budějovice, SKJ Poběžovice, TSC Turnov, Tatran Prachatice, Sparta Praha a domácí VTŽ.


K rozluštění tajenky které tři týmy postoupí do finálové části posloužila chomutovská sportovní hala. Tabulku A po prvním kole vedly týmy Turnova a Poběžovic s osmi body. Karty však ještě nebyly rozdány a v podstatě každý ze zúčastněných týmů měl šanci postoupit.


Domácím komplikovala marodka cíl postoupit. T. Zetek, Knepr a Blízka se do bojů zapojit nemohli, což oslabilo domácí tým, přesto cíl zůstal stejný. V polovině soutěže se bodové rozdíly téměř smazaly, a proto do postupových bojů mohlo promluvit pět týmů, mezi nimž byl i domácí Chomutov.
Závěrečný finiš nejlépe zvládli družstva SKJ Poběžovice, které nakonec postupují z prvního místa. Domácí VTŽ Chomutov se probojoval na druhé postupové místo a třetím celkem, který jde do finále je TSC Turnov.


Díky zodpovědnému výkonu si tak chomutovští judisté vybojovali finálovou účast. Stoprocentní zápasovou bilanci předvedli Novakovský a Kůta, kteří neprohráli ani jeden ze svých zápasů. Velmi důležité body přidal Jan Hošek a samozřejmě nezklamal ani nejtěžší člen týmu Petr Řehořek. Dalšími členy týmu byli Vopat, Hošek, Chramosta a Dědeček.