Chomutovské házenkářky vstoupily do jarních prvoligových odvet s perfektní podzimní bilancí – vyhrály všech jedenáct utkání.

Domácí hráčky si již v úvodu vypracovaly dvoubrankový náskok a v deváté minutě vedly dokonce o čtyři góly 6:2. Tymákov zabojoval, dokázal snížit na rozdíl jediného gólu, ale závěru poločasu patřil Chomutovačkám, které odcházely do šaten s vedením 12:9.

V úvodu druhé půle vedly 14:10, ale hráčky Tymákova dokázaly čtyřmi přesnými trefami v řadě srovnat na 14:14. V té době domácí tým několika výbornými zákroky podržela spolehlivá brankářka Zavadilová a když si domácí hráčky poté opět vypracovaly čtyřbrankový náskok, už to s dvanáctým korálkem na šňůře vítězství vypadala velice nadějně. Důležitý vstup do jarní části sezony se tak Chomutovu povedl, Tymákov doma porazil šestibrankovým rozdílem 25:19.

Zápas řídil rozhodčí Bláha.

SK Chomutov NH – Sokol Tymákov 25:19 (12:9)

Chomutov: Zavadilová, Zahradníková – Mimrová, Košatová, Hlubiňáková, Lizáková – Benešová 8 gólů, Myslíková 7, Čihařová 6, Kostková 2, Možiešiková 2, Beranová. Trenér: Jan Malý.

Tymákov: Houhová, Kuglerová – Derahová, Fairová, Šmídová, Holečková – Bendová 10 gólů, Bittnerová 6, Švarcová 2, Fajmanová ml. 1. Trenér: Milan Bystřický.

Příští utkání čeká na chomutovské házenkářky v neděli 26. dubna, kdy jedou na horkou půdu Přeštic. Domácím příznivcům se opět ukáží o víkendu 2. a 3. května, kdy v dvojkole přivítají Krčín s Náchodem.