„Neztratit na podzim ani jedn bod se nám v minulých letech povedlo už dvakrát, ale ještě nikdy jsme po podzimu neměly na čele tabulky pětibodový náskok,“ vrací se předseda chomutovského klubu Vojtěch Čihař do minulých sezon. „Je to krásný výchozí krok do sezony. Určitě bychom na prvním místě chtěli zůstat, obzvlášť když v letošní sezoně jdou poprvé do play off pouze nejlepší čtyři mužstva,“ dodává.

První jarní zápas bude pro Chomutov velice těžký, v neděli se na domácím hřišti utká s úřadujícím mistrem, týmem Tymákova. „Věříme si na něj. Minulý týden jsme jej porazili na turnaji v Čakovicích,“ neskrývá Vojtěch Čihař optimismus.

Do úvodního zápasu nastoupí Chomutov v sestavě: brankářky Zavadilová, Zahradníková, obránkyně Lizáková, Hlubiňáková, Košatová, Mimrová a útočnice Čihařová, Benešová, Myslíková, Možiešiková, Kostková a Beranová. Pro tři žluté karty bude chybět obránkyně Mrákotová.

Následující týden jede Chomutov na hřiště asi největších soupeřek, do Přeštic. „Finále Českého poháru ukázalo, že Přeštice dobře zvládly obrannou činnost a společně s výborními útočnicemi budou hodně ovlivňovat dění na prvních místech tabulky. Je potřeba se na Přeštice pořádně připravit,“ kouká Čihař k příštímu zápasu.

Příznivci kvalitní házené si tak určitě nenechají ujít jarní premiéru, zápas Chomutov – Tymákov začíná v neděli ve sportovním areálu v Cihlářské ulici v 11 hodin. „V domácím prostředí by to holky měly zvládnout a Tymákov porazit. Věřím, že divákům nabídneme kvalitní podívanou,“ zve Vojtěch Čihař příznivce házené.

Jarní los 1. ligy pro Chomutov

Neděle 19. dubna: Chomutov – Tymákov.
Neděle 26. dubna: Přeštice – Chomutov.
Sobota 2. května: Chomutov – Krčín.
Neděle 3. května: Chomutov – Náchod.
Pátek 8. května: Praha – Chomutov.
Neděle 17. května: Chomutov – Modřany.
Sobota 23. května: Rokytnice -Chomutov.
Neděle 24. května: Studénka – Chomutov.
Neděle 31. května: Žatec – Chomutov.
Sobota 6. června: Chomutov – Dobruška.
Neděle 7. června: Chomutov – Hlinsko.

Tabulka 1. ligy

1. Chomutov 22 b.
2. Dobruška 17 b.
3. Hlinsko 15 b.
4. Tymákov 14 b.
5. Krčín 14 b.
6. Rokytnice 14 b.
7. Přeštice 10 b.
8. Žatec 8 b.
9. Praha 8 b.
10. Modřany 7 b.
11. Studénka 3 b.
12. Náchod 0 b.