Během léta se v chomutovském klubu událo několik změn. „Pár rošád proběhlo, ale ty sestavu příliš neovlivnily. Začaly jsme spolupracovat s Bakovem nad Jizerou. Jejich kvalitní dorostenky vysledoval trenér Malý,“ říká předseda SK Chomutov NH Vojtěch Čihař.


Vedení SK si z Bakova vypůjčilo obránkyni Mrákotovou a útočnici Beranovou.

„My jim po sezoně pustíme hráčky na kvalifikaci o první ligu. Hlubiňákovou, Kostkovou a Možiešikovou. Ty do Bakova přestoupily a mají k nám vyřízenou hostování,“ vysvětluje Čihař. To samé platí i o dlouholeté opoře týmu, brankářce Zavadilové, která je nyní v Chomutově na hostování z celku Plzeň Božkov.


Sestava SK Chomutov NH má tedy následující podobu - brankářky Zavadilová, Michaela Pícková a Kůrková, obránkyně Lyzáková (dříve Vlková), Hlubiňáková, Mimrová, Košatová, Monika Pícková, Mrákotová a útočnice Čihařová, Benešová, Myslíková (ta už natrvalo přestoupila z Klášterce), Pavlišová, Kostková, Možiešiková a Beranová. Kvůli pracovní vytíženosti skončil s funkcí trenéra Václav Kočí, hlavním trenérem byl jmenován Jan Malý, během zápasů bude koučovat také Vojtěch Čihař.


A s jakými ambicemi chomutovské házenkářky vstupují do sezony? „V minulé sezoně jsme díky rozhodnutí od zeleného stolu skončili na šestém místě, což je nejhorší umístění v historii klubu. O to větší touhu po medaili letos holky mají,“ přibližuje Čihař cíle klubu. Narazil tak na loňskou aféru. Chomutovské házenkářky bez obtíží vyhrály čtvrtfinálové utkání v Přešticích, ale díky nedorozumění nastoupila v chomutovské obraně bekyně Mimrová, která byla v té době v trestu. Přeštice toho hned využily a vítězný zápas byl ke škodolibé radosti Přeštických zkontumován.


“Po letech se změnil hrací systém. Do play off místo dosavadních osmi týmů postoupí pouze nejlepší čtyřka. Chceme se mezi nejlepší čtyři celky prosadit a pokusit se o medaili. Čím bude cennější, tím budeme spokojenější. Také se chceme poprat o finále Českého poháru a v něm uspět,“ dodává Vojtěch Čihař.


Chomutovské házenkářky mají v úvodu sezony těžký los. Po zápase v Tymákově je v neděli doma čekají Přeštice. „Po výhře v Tymákově panuje dobrá nálada. Tým má na to, aby atakoval nejvyšší příčky tabulky. Po Přešticích nás čeká těžké dvojkolo. V Krčíně, který je pro nás špatným soupeřem a u nováčků z Náchoda,“ přibližuje Čihař nejbližší program. „Kdybychom po těchto čtyřech zápasech měli osm bodů, věřil bych, že by to bylo dobré.“
Nejtěžší úkol před sebou Chomutov bude mít v samém závěru sezony, kdy má na programu dvojkolo v Dobrušce a Hlinsku.