„Tymákov celou sezonu atakoval třetí čtvrté místo tabulky, v semifinále se právem utkají týmy, které během celého roku předváděly nejlepší hru,“ říká předseda SK Chomutov NH Vojtěch Čihař a k semifinálovému soupeři dále dodává: „Tymákov je pro nás jedním z nejlepších soupeřů. Cítíme to tak, že určitě lepší než Hlinsko, Dobruška nebo Přeštice. Tymákov už není týmem jako dřív, kdy jsme si tam jezdili pro patnáctibrankové vítězství. Nikdy jsme tam ale neztratili ani bod.“
Během základní části se chomutovské házenkářky utkaly s Tymákovem dvakrát a v obou případech vyhrály, doma 19:14, u soupeřek 17:15.
Čtvrtfinále s Krčínem bylo dramatické, krčínské hráčky totiž vyhrály na svém hřišti první zápas 24:23, odveta se ale severočeškám vydařila, ty zvítězily 20:15.
„Věřím, že i tentokrát zahrajeme dobře, chceme finále. Se setavou nemáme žádný problém, všechny holky jsou zdravé. Očekáváme těžké utkání, Tymákov má doma velkou podporu diváků. Věřím, že to zvládneme a když bude rozhodčí pískat rovinu, tak se vážně nemáme čeho bát,“ dodává Vojtěch Čihař na závěr.
Semifinálové boje bude Chomutov absolvovat se sestavou: brankářky Kůrková se Zavadilovou, obránkyně Košatová, Hlubiňáková, Mimrová, Kirschnerová a Vlková, útočnice Češková, Benešová, Čihařová, Kostková a Možiešiková.


Semifinále začíná zítra v Tymákově, hraje se od 11.30 hodin, odveta v Chomutově se hraje od 11 hodin v multifunkčním sportovním areálu v Cihlářské ulici.