„Na holkách zanechala stín prohra s Přešticemi z finále Českého poháru. Holky to chtěly odčinit, ale v úvodu zápasu to stále měly v hlavách,“ vrací se na úvod důležitého zápasu předseda chomutovského klubu Vojtěch Čihař.

Na začátku zápasu se přeštické házenkářky dostaly do vedení 4:2 a poté 8:4. „Díky prostřídání jsme se dostali zpět do hry. Když se nedařilo elitním útočnicím, vzala to na sebe Kostková, která dala čtyři góly. Podařilo se nám vrátit se zpět do zápasu,“ dodává Vojtěch Čihař.

První poločas nakonec vyhrály Přeštice pouze jednobrankovým rozdílem 11:10.

„Po přestávce se to začalo obracet. V obraně sbírala jeden míč za druhým Mrákotová. Prostřídaly se i brankářky, dobře chytaly obě,“ říká Čihař.

Chomutovské hráčky otočily poločasových 11:10 na 11:13. Za stavu 13:15 házely šestku, ale místo toho, aby šly do trháku, tak ji neproměnily a domácí házenkářky z protiútoky snížily na 14:15. „To byl ze strany Přeštic poslední kontakt o jediný gól. Holky poté začaly proměňovat vyložené šance a v poslední minutě dávaly na 19:23. Přeštice pak už jen dokázaly zkorigovat na konečných 20:23. Absolutorium zaslouží všechny naše hráčky,“ přibližuje Čihař rozhodující momenty utkání.

Chomutovský tým tak získal do tabulky důležité dva body a díky zaváhání Dobrušky v Krčíně je na čele tabulky se sedmibodovým odstupem!

TJ Přeštice – SK Chomutov NH 20:23 (11:10)

Chomutov: Zavadilová, Zahradníková – Lizáková, Hlubiňáková, Mimrová, Mrákotová, Košatová – Benešová 10 gólů, Kostková 5, Myslíková 4, Čihařová 4, připravena Možiešiková.

O příštím víkendu čekají na chomutovské házenkářky dva týmy z opačných pólů tabulky. V domácím sportovním areálu v Cihlářské ulici přivítají třetí Krčín a poslední Náchod.