Finále Českého poháru v národní házené – ženy: 1. Chomutov, muži: 1. Plzeň Újezd

“Týmy se hodně obměnily. Kromě Chomutova jsme hráli s novými soupeři. Bylo to tak jedno v uvozovkách nejjednodušší pohárové vítězství. Ani v jednom zápase naše hráčky nezakolísaly a měly vše ve svých rukách,“ chválí své svěřenkyně manažer chomutovského klubu Vojtěch Čihař.


SK Chomutov NH - SK Tymákov 15:12,

branky: Benešová 6, Kostková 4, Čihařová 3, Možiešiková 2.


Čihař: „S Tymákovem, jako lídrem podzimní prvoligové tabulky byla vyhecovaná atmosféra. Zápas se jednoznačně vyvíjel v náš prospěch, když jsme vedli až 12:7. Tymákov sice snížil na rozdíl dvou branek, ale závěr jsme si pohlídali.“


SK Chomutov NH - Sokol Rokytnice 28:24,

branky: Benešová 11, Čihařová 9, Kostková 7, Možiešiková 1.


Čihař: „Hezká přestřelka. Rokytnice má dlouhodobě velmi kvalitní útok, ale překvapilo mne, kolik branek dostala. Sice se to tahalo, ale od začátku bylo jasné, že jdeme pro vítězství.“


SK Chomutov NH - HK Hlinsko 22:18,

branky: Čihařová 12, Benešová 4, Kostková 4, Možiešiková 2.


Čihař: „Hezký zápas, v němž nám stačila i remíza. V desáté minutě jsme vedli 4:0, později 8:2, 11:6 a to se už vědělo, že to dobře skončí. Holky zahrály dobře takticky.“


Sestava Chomutova: Zavadilová (jednohlasně vyhlášená nejlepší brankářkou turnaje), připravena Kůrková - Vlková, Hlubiňáková, Mimrová, Košatová, připr. Picková - Čihařová, Benešová, Kostková, Možiešiková, připr. Pavlišová. Trenéři: Malý, Kočí. Útočnice Myslíková nemohla za Chomutov nastoupit, protože na podzim nastoupila k pohárovým zápasům za Klášterec.


Chomutovské házenkářky tak vyhrály ve své jedenáctileté historii už devátý Pohár. Jednou skončily druhé a jednou čtvrté.


Konečné pořadí ženy: 1. Chomutov, 2. Hlinsko, 3. Tymákov, 4. Rokytnice.


Konečné pořadí muži: 1. Plzeň Újezd, 2. Brno, 3. Nýřany, 4. Krčín.


Nedílnou součástí pohárového finále je také galavečer, na němž se vyhlašují nejlepší házenkáři a házenkářky uplynulého roku.


Házenkářka roku 2008: 1. Bonaventurová (Hlinsko), 2. Laštovičková (Dobruška), 3. Češková (Chomutov), 4. Dušková (Modřany), 5. Bendová (Tymákov).


Házenkář roku 2008: 1. Petr (Brno), 2. Pešek (Stará Huť), 3. Beneda (Plzeň Újezd), 4. Zimla (Krčín), 5. Titl (Plzeň Újezd).