1. liga žen
Tento ročník je po dlouhé nadvládě chomutovských házenkářek výjimečně vyrovnaný. Po podzimní části je na čele tabulky tým Tymákova, který má 21 bodů, za ním následuje osmnáctibodová trojice Přeštice, Chomutov, Dobruška, páté Hlinsko má sedmnáct bodů a šestý Žatec patnáct.
“Čekali jsme, že na špici tabulky bude hrát opět Dobruška, ale jsem rád, že se čelo tabulky rozšířilo. Každý tým z vedoucí šestice je schopný sebrat body komukoliv,“ říká předseda SK Chomutov NH Vojtěch Čihař.
A to se chomutovský tým musí obejít bez jedné z nejlepších házenkářek v historii tohoto sportu, Radky Češkové, která kvůli zdravotním i pracovním důvodům přerušila kariéru. V útoku to tak místo ní táhlo osvědčené duo Benešová - Čihařová, kterou doplnily mladé domácí hráčky a jako výborný tah se ukázalo angažování klášterecké Myslíkové.
 
Oslavy
Tři kola před koncem podzimní části první ligy přichystal chomutovský oddíl velkolepé oslavy k desátému výročí novodobé historie klubu. Do sportovního areálu v Cihlářské ulici se sjela řada sportovních, kulturních i politických celebrit. Nechyběl například známý desetibojař Tomáš Dvořák, bývalý hokejista a přítel chomutovské národní házené Augustin Bubník a pozvání přijal i Jeannot Demers, prezident prestižního kanadského hokejového mládežnického turnaje, kterého se již dvanáct let zúčastňuje i tým pod hlavičkou SK Chomutov.
Generálními partnery oslav, kterým patří největší poděkování, byly Skupina ČEZ, Severočeské doly, město Chomutov a Ústecký kraj.
“Při slavnostním ceremoniálu se dostalo poděkování a ocenění hráčům, trenérům, jednotlivým týmům i sponzorům. Oslavy zpříjemnila velká plejáda umělců. Taková koncentrace známých tváří nemá v Chomutově obdoby,“ vrací se Vojtěch Čihař k povedeným oslavám.
 
Zázemí
Výjimečný tým potřebuje i výjimečné zázemí. Během tohoto roku začala rekonstrukce zázemí sportovního areálu, přistavěly se šatny i sociální zázemí. Perličkou je pořízení rehabilitační vany. „Původní projekt se měnil, až se vykrystalizoval do současné podoby. Nabízíme klasické masáže, polosaunu, centrální záležitostí je rehabilitační vana, která je ve sportovních klubech našeho regionu ojedinělá! Nabízí komplexní rehabilitační program - perličkové lázně, cílenou podvodní masáž a další. Výsledný efekt bude hodně dobrý. Nebude sloužit pouze házenkářkám, ale i široké veřejnosti. Do provozu i pro veřejnost by mohla být dána po kolaudaci a zkušebních testech. Rádi bychom to zvládli do konce roku,“ dodává závěrem Vojtěch Čihař.