Přestože se zápas vyvíjel pro domácí hráče dobře, z postupu do další pohárové fáze se nakonec po druhém prodloužení radovali hosté…
Úvodní utkání sezony přineslo házenou dobré úrovně a zároveň konfrontaci české a moravské druholigové skupiny. Maloměřicím zápasy v Českém poháru sedí, v minulém ročníku se dostaly až mezi čtyři nejlepší celky.


V úvodu zápasu se mužstva oťukávala, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Domácí vedli 7:5, aby po čtyřech minutách prohrávali 7:8. Závěr prvního poločasu se hrál v režii chomutovských házenkářů, kteří potrestali několik chyb hostů a do kabin se šlo za stavu 13:9.
Začátek druhé půle ale vyšel lépe Maloměřickým, kteří využili útlumu domácích a vrátili se zpět do zápasu. Až do 45. minuty domácí vedli o jediný gól. Hosté se ale hodně zlepšili, převážně v útoku a ujali se vedení 21:23. Domácí kontrovali třemi góly v řadě (24:23), v 58. minutě hosté srovnali na 26:26 a tímto výsledkem také normální hrací doba skončila.


Skóre se přelévalo i v prodlouženích. Hosté vedli 27:28, vzápětí Chomutovští kontrovali na 30:28. V závěru prvního nastavení už šlo vidět, že hosté jsou živější a srovnali na 31:31.


Za tohoto stavu se šlo do druhého prodloužení. V něm ale domácím začaly ubývat síly, dokázali sice ještě vyrovnat na 34:34, ale poslední pětiminutovku hosté vyhráli 3:1 a celkově tak 37:35, díky čemuž se mohli radovat z postupu do čtvrtfinále Českého poháru.


HK Chomutov - SHC Maloměřice 35:37 po 2. prodloužení
Po 1. poločase 13:9, po 2. poločase 26:26, po 1. prodloužení 31:31.


Chomutov: Kurial, Radimec - Jin. Bada 8 gólů, Jar. Bada 6, P. Vaněk 6, Bartásek 5, Jiřík 5, Klouček 3, Pošta 2, Čaprnda, Mydlář, Fric, Pták.


Ohlasy po utkání


Antonín Levíček, trenér Maloměřic: „Přijeli jsme do Chomutova vyhrát. Věděli jsme, co nás čeká - nepříjemný soupeř s velmi tvrdou obranou. Zvítězila naše větší touha po vítězství, i když jsme měli v závěru dva vyfaulované hráče ze základní sestavy. Podle mne rozhodla i lepší fyzička, hlavně v prodloužení.“


Michal Sehrig, trenér Chomutova: „Na úvod sezony jsme viděli velice dobrou házenou. Rozhodla lepší lavička hostí. Při absenci Šopejstala a vyfaulovaného Kloučka jsme neměli ostré spojky. V závěru prodloužení jsme odešli fyzicky.“