Zápas byl od začátku velice nervózní, spornými výroky k tomu přispěli i rozhodčí. Vše ale bylo v hlavách chomutovských hráčů. V jedenácté minutě platil nerozhodný stav 5:5, poté osm minut nepadl ani jeden gól. Domácí se pak dostali do vedení 8:6, ale poté se nechali zbytečně vylučovat, dostali dvě červené karty (Klouček, M. Vaněk) a hosté toho využili. Naštěstí pro domácí končila první půle, jinak by si hosté vytvořili větší náskok. Takto se šlo do kabin za stavu 8:12.

Do druhé půle nastoupil úplně jiný celek domácích. Příčinou bylo uklidnění v šatně a jasné pokyny pro druhý poločas.

Svůj náskok si hosté udržovali, ale tlak, zlepšená hra v obraně a přehrávání jablonecké obrany pěknými útočnými akcemi udělaly své. Ve čtyřicáté minutě byl stav 12:17 a poté přišel veliký obrat.

Výborná obrana Chomutova nutila hosty k chybám, ti přestali hrát, nic se jim nedařilo, domácí udělali desetibrankovou (!) šňůru a rázem vedli 22:18!

To už bylo v závěru utkání a domácí tak získali do druholigové tabulky další dva body.

„V nervózním prvním poločase jsme se při nepřesných výrocích rozhodčího nechali zbytečně vylučovat a rázem jsme prohrávali o čtyři branky. Po uklidnění v šatně jsme při plném počtu hráčů začali hosty přehrávat a šňůrou deseti gólů jsme utkání otočili ve svůj prospěch,“ řekl po utkání chomutovský trenér Michal Sehrig.

Jablonecký kouč František Dědeček dodal: „Po celkem dobré první půli jsme se ve druhé zalekli vítězství, začali hrát pomalu, bez pohybu, alibisticky a do šancí, do kterých jsme se dostali, jsme neproměňovali. Také díky výkonu domácích brankářů. Nepokryli jsme střelbu Šopejstala. Výkonem ve druhé půli jsem zklamán.“

HK Chomutov - TJ ELP Jablonec nad Nisou 23:20 (8:12)
Chomutov: Kurial, Radimec - Šopejstal 8 gólů, Jin. Bada 6, Bartásek 2, Jar. Bada 2, P. Vaněk 2, Jiřík 1, Čaprnda 1, M. Vaněk 1, Shrbený, Mydlář, Fric, Klouček.

Příští utkání sehrají chomutovští házenkáři v neděli 5. dubna, od 13.30 přivítají na domácí palubovce Žatec.

Autor: A. Novotný, M. Káva