Národní házenkářky SK Chomutov NH jsou opět mistryněmi České republiky! Rozhodla o tom dramatická finálová série s Dobruškou.

První utkání se hrálo v sobotu 16. června dopoledne v Chomutově. Domácí hráčky šly do vedení, ale do většího brankového vedení se nedostaly. Poločas skončil jejich vítězstvím 13:11.
Do druhé půle nastoupil Chomutov s vědomím, že každý gól může rozhodovat. Kapitánka Radka Češková se svými spoluhráčkami začala přidávat další góly a nakonec se z toho zrodilo pětibrankové vítězství 24:19.

Odvetné utkání se hrálo na hřišti Dobrušky v neděli 17. června dopoledne. „Začátek se nám příliš nepovedl. Měli jsme pět trestů ze středu, ale neproměnili ani jeden,“ vrací se k úvodu odvetného finále předseda chomutovského oddílu Vojtěch Čihař. Poločas Chomutov prohrál 5:9.
Ve druhém poločase podržela své kolegyně chomutovská brankářka Zavadilová několika výbornými zákroky. „Prohrávali jsme o dva až tři góly a taktickou hrou jsme Dobrušku nepouštěly do většího náskoku,“ dodává Vojtěch Čihař.

Dramatické utkání nakonec domácí hráčky vyhrály o čtyři góly 15:11, ale to jim k titulu nestačilo. Ten díky o jeden gól lepšímu skóre vyhrál Chomutov!

„Je to jednoznačně náš nejtěžší titul. Holkám musím poděkovat, vytvořily skvělý tým, všechny makaly a žily tím. Nechtěly prohrát a daly do toho srdce,“ chválí Čihař své svěřenkyně, podeváté za posledních deset let jsou zlaté!