Začátek utkání byl velmi opatrný. V desáté minutě byl stav 2:2, během dalších pěti minut ale domácí nastříleli pět branek a ujali se vedení 7:3.
Hosté dokázali snížit na dvoubrankový rozdíl (8:6), ale Chomutovští v závěru prvního poločasu zvýšili na pětibrankový rozdíl a do kabin se tak šlo za stavu 12:7.


Ve druhém poločase začali hosté náporem, zvýšili rychlost, celý poločas hráli osobní obranu na kanonýry Šopejstala s Jindřichem Badou, náskok domácího týmu ale stejně pozvolna narůstal.


Házenkáři Litovele dopláceli časté vylučování a domácí ve 47. minutě vedli už osmibrankovým rozdílem 20:12.


Litovelští se nevzdávali, každou chybu domácích, kterým ubývaly síly, trestali, ale k většímu snížení se nedostali.


Chomutovští hráči bojovali, hráli disciplinovaněji a důležité vítězství si už nenechali vzít. Nakonec naprosto zaslouženě zvítězili 25:22.


Zisk dvou bodů je pro vývoj v prvoligové tabulce velmi důležitý. Zápas se hrál ve vynikající atmosféře, o kterou se postarali bubeníci z Litovele i domácí.

Hrálo se v nové sportovní hale ve Spořicích a pro spořické obyvatele šlo o něco nového. Vedle jejich dobrého fotbalu viděli házenou vynikající úrovně.


“Utkání rozhodla naše obrana, která fungovala celých šedesát minut. Za ní vynikli i oba naši brankáři,“ zářil po zápase spokojeností chomutovský kouč Václav Karlovec.


Trenér Litovele Zdeněk Čtvrtníček dodal: „Nevydařené utkání, naše mužstvo postrádalo na rozdíl od domácích bojovnost. Chomutov hrál srdcem a hlavně chtěl vyhrát. Kvalitní výkon odvedli domácí, z domácího celku výborně zahrál Šopejstal.“


HK Chomutov - Tatran
Litovel 25:22 (12:7)


Sestava a góly Chomutova: Chochola, Kurial - Šopejstal 7 gólů, Jin. Bada 7, Bartásek 3, Jar. Bada 3, M. Vaněk 2, Jiřík 2, P. Vaněk 1, Shrbený, Fric, Škuba, Pták.


Příští utkání sehraje Chomutov opět ve Spořicích a to v neděli 9. března, od 11 hodin přivítá Sokol HC Přerov.