“Trenérka Vaňková na podzim skončila a začala upřednostňovat práci a rodinu. Nabídl se tedy Honza Malý a pak jsme oslovili i Václava Kočího,“ říká k trenérské změně předseda chomutovského oddílu Vojtěch Čihař.


V brance budou nastupovat Zavadilová s Kůrkovou a Polákovou, v obraně pak Vlková, Hlubiňáková, Mimrová, Košatová, Picková a Bláhová, z pracovních důvodů přerušila kariéru zkušená Kirschnerová. Velikou devízou Chomutova je hlavně útok, ten bude hrát v tomto složení - Čihařová, Benešová, Kostková, Možiešiková a Myslíková.


“Pokud potrénují, tak bychom do bojů o medaile uvítali návrat útočnice Češkové a obránkyně Kirschnerové, jejich zkušenosti by nám mohly hodně pomoct,“ dodává Vojtěch Čihař.


První utkání čeká chomutovské házenkářky zítra, na domácím hřiští v Cihlářské ulici přivítají Modřany.


“To bude klasický souboj našeho útoku s vynikající brankářkou Duškovou. Poté jedeme na derby do Žatce, pak máme doma rivalky z Krčína a Dobrušky. Začátek sezony bude důležitý. I když vedoucí Tymákov nehraje špatně, tak si myslím, že to neudrží, v útoku se opírají jen o jedinou Bendovou,“ uzavírá Čihař.


Jarní los Chomutova


12. kolo, 13. dubna: Chomutov - Modřany.


13. kolo, 20. dubna: Žatec - Chomutov.


14. kolo, 26. dubna: Chomutov - Krčín.


15. kolo, 27. dubna: Chomutov - Dobruška.


16. kolo bylo předehráno (Přeštice - Chomutov 20:18).


17. kolo, 4. května: Praha - Chomutov.


18. kolo, 10. května: Chomutov - Rokytnice.


19. kolo, 11. května: Chomutov - Studénka.


20. kolo, 18. května: Tymákov - Chomutov.


21. kolo, 24. května: Vracov - Chomutov.


22. kolo, 25. května: Hlinsko - Chomutov.