Finálová série začala zápasem v Tymákově, včera dopoledne se hrálo v chomutovském sportovním areálu v Cihlářské ulici. V zápase na hřišti Tymákova se ukázalo, že Chomutovu se něm nehraje zrovna dobře.


První poločas se lépe vydařil tymákovským házenkářkám, které první poločas vyhrály 8:6. Do druhé půle nastoupily Chomutovandy s aktivní hrou a otočili skóre ve svůj prospěch 11:12.


To ale bylo ze strany Chomutova vše, v závěru utkání se dostal do vedení Tymákov a ten nakonec vyhrál nejtěsnějším rozdílem 14:13.
Po zápase se severočešky zlobily na rozhodčí, ale na jejich prohře to samozřejmě nic nezměnilo.


Sokol Tymákov - SK Chomutov NH 14:13 (8:6)


Góly: Bendová 8, Švarcová 4, Divišová 2 - Čihařová 6, Benešová 4, Myslíková 2, Kostková.


Do odvety nastoupily chomutovské házenkářky s tím, že buď musí vyhrát minimálně dvoubrankovým rozdílem nebo o jediný gól, ale s maximálně dvanácti obdrženými góly.


Od začátku zápasu byla na domácích útočnicích patrná nervozita a Tymákov si brzy vytvořil dvoubrankový náskok.
Ten se Chomutovu ale rychle podařil vymazat a po první půli platil stav 9:9.


Po přestávce se Chomutov dostal do dvoubrankového vedení, které by mu k zisku titulu stačilo. Ovšem místo toho, aby domácí házenkářky vytěžily ze svého tlaku další gól, zachybovaly a dovolily soupeřkám snížit. Výborně chytaly brankářky obou týmů, chomutovská Zavadilová chytila čtyři šestimetrové hody v řadě!


V poslední minutě zápasu vstřelila chomutovská útočnice Čihařová branku na 16:14 a čekalo se na závěrečný hvizd rozhodčího.
Ten se ovšem nedostavil a v posledních vteřinách zápasu pak rozhodčí Václavek jediným písknutím rozhodl o osudu celé sezony a chomutovské naděje na desátý mistrovský titul během posledních dvanácti let definitivně pohřbil. Při útoku Tymákova faulovala obránkyně Lizáková jednu z útočnic, hlavní rozhodčí Toman ji udělil žlutou kartu a ukázal, že se bude rozehrávat z místa přestupku. Rozhodčí Václavek ale z ničeho nic ukázal na značku šestimetrového hodu a hlavní arbitr utkání na to kývnul. Z nařízeného šestimetrového hodu pak tymákovská kanonýrka Bendová nezaváhala a ihned po brance na 16:15 rozhodčí zápas ukončili…


Marné byly protesty chomutovského realizačního týmu. Na tom, že na desátý titul mistryň České republiky si budou muset chomutovské házenkářky minimálně rok počkat, se změnit nic nedalo a na chomutovském hřišti tak vypukl gejzír tymákovské radosti…


SK Chomutov NH - Sokol Tymákov 16:15 (9:9)


Góly: Benešová 7, Čihařová 4, Myslíková 3, Kostková - Bendová 10, Švarcová 2, Divišová, Bittnerová.
Sestava Chomutova: Zavadilová, Zahradníková - Mimrová, Košatová, Hlubiňáková, Mrákotová, Lizáková - Čihařová, Myslíková, Benešová, Možiešiková, Kostková, Beranová.


Sestava Tymákova: B. Houhová, Kuglerová - Bendová, Bittnerová, Derahová, Fairová, Houhová, Kuglerová, Šmídová, Švarcová, Fajmanová, Holečková, Kudličová, J. Houhová, Divišová, Pleskačová.