Bělá pod Bezdězem je soupeř, který Chomutovu nikdy příliš neseděl. Domácí i hosté nastoupili s dobrou obranou, v čele se spolehlivými brankáři. Chomutovští celý první poločas vedli, do šaten se šlo za stavu 14:12.


Do druhé půle nastoupili lépe hosté a po čtyřbrankové šňůře vedli o tři góly 21:18. Střelecká houpačka pokračovala. Bělá hrála přesilovku, ale vůbec jí nevyšla a úsek mezi 45. a 53. minutou prohrála 1:8! Domácí tak vedli 26:22, ale hosté dokázali snížit na rozdíl jediného gólu. Chomutovští hráči si však závěr pohlídali a dovedli jej do vítězného konce.


„Viděli jsme dobrou házenou s dobrými obranami a oběma brankáři. Rozhodla šňůra osmi branek, kdy jsme prohrávali o tři a najednou vedli o čtyři. A to hosté hráli přesilovku, což trochu nezvládli,“ řekl po utkání chomutovský trenér Michal Sehrig.


Kouč Bělé Petr Bartoň dodal: „Náš dlouhodobý problém je neproměňování šancí. Zalekli jsme se vítězství. Vedeme o tři branky, hrajeme přesilovku, ale kupíme chybu za chybou a najednou prohráváme o čtyři. To byl rozhodující moment utkání.“


HK Chomutov - TJ Sokol Bělá pod Bezdězem 31:28 (14:12)


Chomutov: Radimec - P. Vaněk 6 gólů, Bartásek 6, Šopejstal 5, Jin. Bada 5, Jar. Bada 3, Jiřík 3, Klouček 3, Pošta, Shrbený, Fric, Škuba.
V pohárovém zápase Chomutov - Praha 4 se utkali dva soupeři z různých druholigových skupin. Obě mužstva nastoupila ve značně oslabených sestavách, u domácích dostala příležitost lavička.


Utkání se hrálo v poklidu, hlavním cílem bylo, aby se nikdo nezranil. K vidění bylo hodně pohledných akcí, hlavně na domácí straně. Zkrátka se hrála pohodová házená. Rozdíl ve skóre byl maximálně tříbrankový, na obou stranách.


Tři minuty před koncem normální hrací doby se hosté dostali do vedení 27:26, domácí neustále vyrovnávali, na 29:29 srovnali 26 vteřin před koncem. Hosté tuto dobu ke vstřelení vítězného nezužitkovali a tak se prodlužovalo 2x5 minut.


Každý ze soupeřů chvíli vedl o gól, vítěznou branku si v sedmé minutě nastavení připsal chomutovský Bartásek. I když zbývaly ještě tři minuty, tak na stavu 33:32 se už nic nezměnilo a do třetího pohárového kola tak postupují Chomutovští.


HK Chomutov - SK Praha 4 33:32 po pr. (16:14, 29:29)


Chomutov: Shrbený - P. Vaněk 10 gólů, Klouček 8, Bartásek 6, Jiřík 4, Jar. Bada 2, Pošta 2, Fric 1, Škuba, Pták.