První polovinu základní části zakončily chomutovské hráčky těžkým dvojkolem na hřišti velkých soupeřek, v Dobrušce a v Hlinsku.


Dobruška - Chomutov


„Kdyby Dobruška vyhrála, tak by nás v tabulce stáhla na rozdíl jediného bodu. Jsem rád, že holky po super zápase vyhrály,“ vrací se k utkání v Dobrušce předseda chomutovského oddílu Vojtěch Čihař.


Během prvního poločasu vedla Dobruška už o tři góly, ale za stavu 5:2 se do chomutovské branky postavila Zahradníková, která začala přivádět domácí útočnice doslova k zoufalství a Chomutov pak dokázal otočit na poločasových 8:9!


„Domácí hráčky hned v úvodu druhé půle vyrovnaly, ale od té doby jsme začaly odskakovat a vedly i o pět gólů. Po vítězství 21:15 jsme Dobrušce v tabulce utekly na pět bodů,“ říká Čihař a dále chválí: „Báječně zachytala Zahradníková. Výborně, tvrdě, ale bez surovosti zahrála obrana, v útoku se mimořádně dařilo Jarce Čihařové.“


Sokol Dobruška - SK Chomutov NH 15:21 (8:9). Chomutov: Zavadilová, Zahradníková - Lizáková, Mrákotová, Mimrová - Čihařová 8 gólů, Kostková 5, Myslíková 5, Benešová 3, Kostková.


Hlinsko - Chomutov


V Hlinsku chomutovské hráčky sice vstřelily první gól utkání, ale poté jen sledovaly, jak domácí házenkářky srovnaly a vytvořily si až tříbrankový náskok, poločas nakonec vyhrály 10:8.


„Po přestávce odskočilo Hlinsko na 11:8, ale holky začaly mohutně dotahovat. Domácí ještě vedly tři minuty před koncem 13:12. My jsme vyrovnali a vzali si oddechový čas s tím, že do konce zápasu je minuta a půl, máme míč, tak to s ním dohrajeme na remízu. Čtyřicet vteřin před koncem ale domácí brankářka chybně rozehrála přímo do rukou Myslíkové a ta vstřelila vítězný gól. Kanonýrka Bonaventurová se v posledních vteřinách ještě dostala ke střelbě, ale Vanda fantastickým zákrokem vítězství uhájila,“ přibližuje druhý zápas předseda Čihař.


HK Hlinsko - SK Chomutov NH 13:14 (10:8). Chomutov: Zavadilová, Zahradníková - Lizáková, Mrákotová, Mimrová, Košatová, Hlubiňáková - Myslíková 5 gólů, Kostková 3, Čihařová 3, Benešová 3, Kostková.


Podzimní bilancování


Po jedenácti podzimních zápasech tak mají chomutovské házenkářky stoprocentní bodovou bilanci. „To se nám v minulých letech povedlo už dvakrát, ale ještě nikdy jsme po podzimu neměly na čele tabulky pětibodový náskok,“ vrací se Čihař do minulých sezon.


Chomutov se před sezonou posílil o dvě mladé hráčky - útočnici Beranovou a vynikající bekyni Mrákotovou. „I tah s brankářkou Zahradníkovou byl dobrý. Zavadilové skvěle vyšly tři čtvrtiny podzimu, Zahradníková nám to vychytala v závěru. Jsem rád, že jsme z Klášterce na přestup získali Myslíkovou. Doplnění kádru proběhlo skvěle,“ dodává Vojtěch Čihař.


Chomutov měl na podzim těžké rozlosování, se všemi těžkými soupeřkami se utkal na jejich hřištích. „Jsem rád, že první vítězství v Tymákově, kde jsme obraceli nepříznivý vývoj, stmelilo partu. Ta táhne za jeden provaz a drží při sobě. Vždy jsem říkal, že parta dělá kolektivní sport. Jsme v našem regionu snad posledním ženským družstvem, které hraje pořád na špici své soutěže,“ míní předseda chomutovského oddílu a pokračuje: „Plný bodový zisk je po loňské sezoně, kdy se nerozhodovalo na hřišti, ale u zeleného stolu, velkým zadostiučiněním. S pětibodovým náskokem můžeme mít na jaře relativní klid. Promrhat to, to bychom museli mít pořádnou smůlu, protože všechny těžké soupeřky budeme mít doma.“


Další program


„Holky mají po dvou posledních zápasech měsíční volno na zregenerování, přijely hodně pomlácené. Pak začneme s trénováním, ať jsme dobře připravni na lednové čtvrtfinále Českého poháru. Chceme na Pohár nabrat fyzické síly a pak abychom dobře naskočili do soutěže,“ nechává Čihař nahlédnout do nejbližších plánů chomutovského klubu. Ten bude na jaře nejžhavějším kandidátem na zisk Českého poháru i titulu mistryň České republiky!