Hrálo se pohledné utkání, oba soupeři by měli hrát v horní polovině tabulky. Domácí měli mírnou převahu, ale stav byl neustále vyrovnaný.
V polovině prvního poločasu, po několika nepřesných domácích střelách se Pardubice dokonce dostaly do vedení 11:8, ale Chomutovští zpřesnili obranu, hosté naopak znervózněli, nepodržel je ani brankář a až do konce poločasu se hrálo v režii domácích. Do kabin se šlo za jejich vedení 19:15.
Ve druhém poločase chomutovští hráči nejprve zvyšovali svůj náskok, ale poté neproměnili čtyři vyložené šance, čímž rozchytali pardubického gólmana. Chomutov si přesto udržoval dvou až čtyřbrankový náskok.


V závěru utkání domácí pustili do hry kompletní lavičku a tak trochu se museli obávat o výsledek. Nakonec ale dva body zůstaly zaslouženě doma.
“Na úvod soutěže se hrála bojovná kvalitní házená, o výsledku utkání rozhodlo lepší zvládnutí klíčových okamžiků. V těch se projevily zkušenosti domácích hráčů z první ligy,“ řekl po utkání pardubický trenér Martin Keřt. Chomutovský trenér Michal Sehrig dodal: „Viděli jsme kvalitní utkání dvou soupeřů, kteří budou hrát špičku ligy. Od poloviny prvního poločasu jsme měli utkání pod kontrolou a poločas zaslouženě vyhráli. Na začátku druhého jsme neproměnili čtyři vyložené šance, hostům začal chytat brankář, dostali se do hry a potrápili nás. Zasloužené vítězství jsme si ale nenechali vzít.“


HK Chomutov - HC SKP
Pardubice 30:28 (19:15)


Chomutov: Chochola, Kurial - Šopejstal 7 gólů, P. Vaněk 6, Klouček 5, Jin. Bada 4, Čaprnda 3, Jar. Bada 3, Pošta 1, Shrbený 1, Jiřík, Fric, Škuba, Pták.
Příští utkání sehrají chomutovští házenkáři v neděli 14. září, od 17 hodin se představí v Lounech, proti vítězi loňské druhé ligy Loko Louny.