Od zahajovacího hvizdu se hrála vyrovnaná házená, žádné mužstvo si nevytvořilo více než jednobrankový náskok. Chomutovští se pak dostali v desáté minutě do vedení 5:3 a v osmnácté 9:7. Hosté ale velice rychle vyrovnali a až do konce poločasu hráli hodně dobrou házenou, trestali chyby domácích a vývoj utkání zcela otočili ve svůj prospěch. Vytvořili si až pětibrankový náskok, do šaten nakonec odcházeli s vedením 15:11.


Druhý poločas byl vyrovnaný, s malým počtem vstřelených branek na obou stranách. Domácí snížili na 14:16, ale během deseti minut opět prohrávali pětigólovým rozdílem (14:19).


Chomutovští házenkáři se vzepjali k závěrečnému náporu, snížili na 17:19. Vzápětí neproměnili sedmimetrový hod a do konce zápasu už nedokázali trefit branku. Hosté naopak jednu přidali a vyhráli 20:17.


“Prohráli jsme se zkušenějším soupeřem. Neproměňovali jsme šance, vyhořel Bartásek, stříleli jsme po nepřipravených akcích. Chyběla mi u mužstva větší bojovnost. Tyto body budou chybět,“ neskrýval po zápase rozčarování chomutovský kouč Václav Karlovec.


Trenér Dvora Králové Karel Hracha dodal: „Připravovali jsme obranou hru na střelce Šopejstala, protože jsme věděli, že potom je Chomutov bez střelby anebo je nepřipravená a to potom náš gólman Babčaník pochytal, teď má fazonu. Předčili jsme domácí v přechodu do rychlého útoku a rozhodl úsek, v němž jsme utekli na pětibrankový rozdíl. Můj názor je takový, že mužstva málo trénují, pak se projevují technické chyby a chybí jistota ve hře.“


HK Chomutov - I. HK Dvůr Králové 17:20 (11:15)


Chomutov: Chochola - Jin. Bada 4 góly, Šopejstal 4, Klouček 4, P. Vaněk 2, Jiřík 1, M. Vaněk 1, Bartásek 1, Jar. Bada, Shrbený, Škuba, Pták.
Příští utkání sehrají chomutovští házenkáři v neděli 20. dubna v Napajedlích.