Domácí k tomuto velmi důležitému utkání nastoupili ve značně oslabené sestavě - Jindřich Bada má zraněnou ruku, Radek Pošta kotník, vykartování Jiřího Bartáska a zahraniční dovolená Petra Kloučka.


I v okleštěné sestavě ale Chomutovští vstoupili do utkání dobře, v deváté minutě vedli 5:1 a ve čtrnácté 6:3. Hosté se osmělovali a náskok domácích začali snižovat. Závěr prvního poločasu měli lepší a do kabin se šlo za nepříznivého stavu pro domácí 9:10.


Druhý poločas rozhodovala větší vůle po vítězství. Ve 42. minutě se domácí dostali do tříbrankového vedení 16:13, když trestali neproměněné šance hostů. Ti se ale opět nevzdali, dokázali vyrovnat a v 51. minutě se dokonce ujali vedení 18:17.


Závěr zápasu byl hodně hektický. Vše vzal do ruky chomutovský kanonýr Šopejstal, který dal poslední čtyři branky domácích. V 57. minutě hosté stále ještě vedli, 19:20, na začátku poslední minuty ale Šopejstal proměněnou sedmičkou otočil na 21:20.


Dvacet vteřin před koncem byl vyloučen domácí Jiřík, hosté si vzali oddechový čas, rozehráli rychlou akci a dvě vteřiny před koncem se z křídla napřáhl Hubáček, který předtím všechny šance proměnil, ale domácí gólman Chochola vytáhl z rejstříku excelentní zákrok a střelu chytil. Domácí tak mohli začít slavit důležité vítězství.


“Chyběli nám tři hráči ze základu. Neproměnili jsme šance na začátku druhého poločasu a to mělo velký vliv na konečný výsledek,“ konstatoval po zápase trenér hostů Jiří Hrůza.


Chomutovský trenér Václav Karlovec spokojeně dodal: „S těmito body jsme při takovém oslabení nepočítali. Jsou to velice důležité body pro záchranu. Dobrý výkon podali hráči kteří hrají minimálně. Pochvalu za vůli po vítězství zaslouží všichni.“


HK Chomutov - HK Královo Pole 21:20 (9:10)


Chomutov: Chochola, Kurial - Šopejstal 7 gólů, P. Vaněk 4, M. Vaněk 4, Jar. Bada 3, Škuba 2, Fric 1, Jiřík, Shrbený, Pták, Bohaboj.
Příští utkání sehrají chomutovští házenkáři v neděli 6. dubna v Plzni proti poslednímu celku tabulky, Slavii VŠ.