V předchozím kole Chomutovští doma vyhráli nad vedoucím Litovelem 25:22 a i teď v neděli nastoupili proti aktuálnímu lídrovi tabulky, týmu Sokola Přerov. Chomutov si s ním poradil stejným výsledkem, ale tentokrát po jiném průběhu utkání.


Chomutovští házenkáři ani jednou v průběhu zápasu neprohrávali, hosté buď vyrovnávali, ale spíše jen dotahovali ztrátu.


Až do patnácté minuty byl zápas vyrovnaný, to platil stav 6:6. Poté si domácí vypracovali tříbrankový náskok, o ten ale v závěru poločasu přišli a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 11:11.


I začátek druhé půle byl vyrovnaný, ve čtyřicáté minutě vedli domácí 15:14. Pak přišla rozhodující chvíle utkání - Chomutovští si během čtyř minut vypracovali pětibrankový náskok a ve 46. minutě vedli 20:15.


Hosté se nevzdali, snížili až na 21:19, ale domácí velikou bojovností znovu utekli na pětibrankový rozdíl - 25:20.


Přerovští dokázali v samotném závěru utkání už jen výsledek kosmeticky upravit a domácí hráči se tak mohli radovat ze zaslouženého vítězství a zisku dvou bodů.


“Nechci utkání hodnotit pod vlivem velkých emocí, ale domácí mají slušný kádr na to, aby hrál bez pomoci rozhodčích,“ čertil se po zápase přerovský trenér Richard Buček.


Chomutovský trenér Václav Karlovec oponoval:

„Rozhodčí pískali dobře na obě strany, hosté si prohráli utkání svojí chybou, kdy se nechal zbytečně vyloučit jejich Březina. To bylo o dvě branky a hosté byli v náporu. Podali jsme opět bojovný a zodpovědný výkon, hlavně v obraně, v závěru nás podržel brankář Kurial. Chytil sedmičku i vyloženou šanci hostů. Zasloužené vítězství.“


HK Chomutov - Sokol HC
Přerov 25:22 (11:11)


Chomutov: Chochola, Kurial - Bartásek 7 gólů, Šopejstal 7, Jin. Bada 4, P. Vaněk 2, Jiřík 2, M. Vaněk 2, Klouček 1, Shrbený, Fric, Pták.
Příští utkání sehrají chomutovští házenkáři v sobotu 15. března od 16 hodin v Prostějově. Domácím příznivcům se opět představí o týden později při utkání s Královo Polem.