Domácí hráči si totiž nemohli dovolit další bodovou ztrátu, k utkání přistoupili velice zodpovědně a od začátku dostali hosty pod velký tlak.
Chomutovu se zápas hodně nepovedl. Při domácích zápasech má obrannou činnost dobrou, ale venku je to slabší. V prvním poločase udělali Chomutovští až neskutečně velké množství technických chyb a domácí každou ztrátu míče tvrdě trestali a svůj náskok neustále zvyšovali.
V desáté minutě platil stav 7:3, v devatenácté 14:6 a osmibrankovým rozdílem také první poločas skončil (18:10).


Do druhého poločasu nastoupili chomutovští házenkáři s cílem pokusit se o nemožné. Zlepšili hru a ztrátu začali snižovat. Ale i vinou velkého počtu vyloučených hráčů na obou stranách chyběla hře plynulost a domácí si své vítězství už nenechali vzít.
“Z naší strany to bylo nevydařené utkání. Mnoho chyb zapříčinilo to, že si domácí vytvořili velký náskok a nakonec si vítězství už vzít nenechali. Neuhlídali jsme i vinou špatné obrany domácího střelce Jochmana, který nám dal čtrnáct gólů,“ řekl po utkání chomutovský trenér Václav Karlovec.
Sokol Sokolnice - HK Chomutov 34:30 (18:10)


Chomutov: Chochola - Šopejstal 9 gólů, Klouček 7, M. Vaněk 4, Jar. Bada 3, Jiřík 3, Jin. Bada 2, Čaprnda 1, Pták 1, P. Vaněk, Shrbený, Fric.
Druhou nejvyšší házenkářskou soutěž mužů nyní čeká zimní přestávka, jarní část začne v prvním březnovém víkendu. Odvety Chomutov odstartuje domácím zápasem proti Tatranu Litovel.